Hastane inşaatını beğenmeyen Bursa Valisi: Sizi buraya gömerim

Hastane inşaatını beğenmeyen Bursa Valisi: Sizi buraya gömerim
Hastane inşaatını beğenmeyen Bursa Valisi: Sizi buraya gömerim
Bursa Valisi Münir Karaloğlu, haber vermeden gittiği İznik ilçesinde, yapımı devam eden devlet hastanesi inşaatını denetledi. Yapılan işçiliği beğenmeyen Vali Karaloğlu, firmanın Şantiye Şefi Sinan Kızıltaş'a fırça atıp, "Burası bir hastane, önem vereceksin. 23 Haziran'da burası yetişecek. Hastaneyi o tarihte bitmiş görecem. Yoksa sizi buraya gömerim" dedi.

RADİKAL - Kamu kurumlarına ait inşaatlara yaptığı süpriz ziyaretler ile tanınan Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Orhangazi İlçesi’ndeki temaslarının ardından, programında olmadığı halde İznik İlçesi’ne giderek, yapımı devam eden Yeni İznik Devlet Hastanesi inşaatını gezdi.

Burada, Kaymakam Hüseyin Karameşe, Ak Partili Belediye Başkanı Osman Sargın ve Devlet Hastanesi Başhekimi Aybars Alemdaroğlu ile inşaatı yapan firmanın Şantiye Sefi Sinan Kızıltaş tarafından karşılanan Vali Karaloğlu, 23 Haziran tarihinde açılacağı duyurulan hastane inşaatında devam eden ince işçiliği beğenmediğini söyledi.

İnşaat çalışmalarının istenildiği şekilde gitmediğini de öğrenen Vali Karaloğlu, Şantiye Şefi Sinan Kızıltaş’a, “Bakın resmen çuvalladınız. Böyle kötü bir işçilik olmaz. Derhal düzelteceksiniz. Burası bir hastane. Önem vereceksin. 23 Hazian’da burası yetişecek. Hastaneyi o bitmiş görecem yoksa sizi buraya gömerim” dedi.

Bursa Valisi Münir Karaloğlu daha sonra cep telefonuyla aradığı Sağlık Bakanlığı Yatırımlar Daire Başkanı Fuat Kantarcı’ya, yaşadıkları olumsuzlukları anlatıp, önlem almasını istedi.
DHA-HALİL ATAŞ


  http://www.radikal.com.tr/135117713511773

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  firmanın şantiye şefi değil de - ex nihilo

  karşısındaki hükümetin sendikasından bir memur olsun o zaman bakalım ne diyor vali bey? ya da şöyle de sorabiliriz, halil serkan öz eğitim-bir-sen'li olsaydı aynı çıkışı yapacak mıydı yalova valisi? bugün milli eğitim kadrolarının çoğunda kılık kıyafet diye bir uygulama yok. olan da keyfi. ama kendi adamları dışında birisine denk gelince her nedense adam gibi uygulanmayan yönetmelikler birden akıllarına geliyor. tüm olup biten işgüzarlıktan başka bir şey değil bana göre.

  fırça - user1002376

  Kamu görevlisinin azarlayarak iş yapmasını doğru bulmuyorum. Azarlanan bir örtmenin kısa bir süre sonra kalp krizi geçirip vefat ettiğini hatırlatmak isterim.

  acele ile ecele - genco940

  gösteri merakımı , birilerinin talimatı mı her ne ise zamanından evvel bitirilen tüm inşaatlarda sonradan ortaya çıkan büyük ihmaller bir şekilde can almaya varan neticeleri ortaya koymasına rağmen hala ısrar edilmesi ne derece doğrudur bilinmez. Özellikle taşeron işçi kullanan inşaat sektörü, madenlerdeki iş kazaları ve diğer kazalar unutulmuş gibi. Ancak garip olan sizi buraya gömerim cesareti ile inşaat çoktan çökmüş durumda zaten. Niye ve ne hakla gömüyor bilinmez ama geldiğimiz noktayı belirtmesi açısından bayağı ilginç dimi? Eşek yiyemeyeceği otu yerse başı ağrır imiş.