Hastane ve mezarlık da sırada

Sigara yasağının genişletilmesine ilişkin teklifler yasa üzerinde çalışmalarını sürdüren milletvekilleri arasında tartışma yaratmaya devam ediyor.

ANKARA - Sigara yasağının genişletilmesine ilişkin teklifler yasa üzerinde çalışmalarını sürdüren milletvekilleri arasında tartışma yaratmaya devam ediyor.
TBMM Sağlık Komisyonu'nda sigara yasağının kapsamını genişleten tekliflerle ilgili AKP'li Nevzat Doğan başkanlığında oluşturulan alt komisyonda tartışma yaşandı. Otomobil, deniz ulaşım araçları ile mezarlık ve hastane bahçelerinde sigara içilmesinin yasaklanmasına Anavatan Partili Muzaffer Kurtulmuşoğlu'ndan itiraz geldi. Yasanın uygulanabilir olması gerektiğini belirten Kurtulmuşoğlu, mezarlık ve hastanelere keyfi nedenlerden gidilmediğine dikkati çekti. Kurtulmuşoğlu, şöyle konuştu: "Kaza geçiren çocuğu yoğun bakımda veya hanımı doğum yapmak üzere olan bir babanın sigara içmesini yasaklayamazsınız. Hastanede içmesin ama hastane bahçesinde sigara içene de yasak getirilmemeli.
Bir kişi, mezarlığa yakınını kaybettiği için gitmiştir. Mezarlıkta sigara içen kederli bir kişiye, 'sigara içme' diyemezsin. Kişinin kendi otomobilinde sigara yasağı da anlamsız. Yatıyla gezintiye çıkan birine nasıl yasak getirilebilir. Bu konu eğitimle çözülür. Yasakla bir yere varılmaz."


    http://www.radikal.com.tr/7667777667770

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.