Hastanede beş ay sahte doktorluk

Elazığ Devlet Hastanesi'nde beş ay sahte doktorluk yapan bir kadının foyası malzeme çalarken yakalanınca ortaya çıktı. Sahte doktor çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Haber: ŞAHİSMAİL GEZİCİ / Arşivi

ELAZIĞ - Elazığ Devlet Hastanesi'nde beş ay sahte doktorluk yapan bir kadının foyası malzeme çalarken yakalanınca ortaya çıktı. Sahte doktor çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Başhekim Prof. Dr. Hayrettin Yekeler olayı şöyle anlattı: "Hastane idaresinin böyle bir doktordan haberi yok. Bu kişi beyaz önlük giyip acildeki doktorların yanına giderek, 'Ben Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde okuyorum ve stajyer öğrenciyim. Burada bilgimi artırmak istiyorum' demiş. Muhtemelen psikolojik problemleri var. Araştırmamızda H.D.'nin Fırat Üniversitesi'yli bağlantısı olmadığını öğrenince olayı adli makamlara intikal ettirdik."
H.D. ise şöyle konuştu: "Acil servise gittim ve stajyer doktor olduğumu söyledim. Doktorlar önlük giyip gelmemi söyledi. Önlük aldım ve çalışmaya başladım. Kimse kimlik sormadı. Bir steteskop verip, bana nasıl hasta muayene edeceğimi ve nasıl iğne yapacağımı da öğrettiler. Çok sayıda hastayı muayene edip reçete yazdım" diye konuştu.


    http://www.radikal.com.tr/7532267532260

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.