Hastanede çıkan yangın panik yarattı

Hastanede çıkan yangın panik yarattı
Hastanede çıkan yangın panik yarattı
Ediren'nin Keşan Devlet Hastanesi görüntüleme merkezi binasında bulunan güç kaynağı ve kabloların aşırı elektrik yüklenmesi nedeniyle tutuşması sonucu yangın çıktı. Yoğun dumandan hastalar ve sağlık çalışanları etkilenirken, yangın riskli olması nedeniyle su yerine toz sıkılarak söndürüldü.


RADİKAL - Keşan genelinde bugün yaklaşık 7.5 saat süren planlı kesinti sonrası akım yeniden verildi. Bu sırada Keşan Devlet Hastanesi B blokla bitişik olan 2 katlı görüntüleme merkezi binasındaki MR ve tomografi cihazlarına elektrik akımı veren güç kaynağı ve kablolar aşırı yüklenme sonucu ısınarak yanmaya başladı. Güç kaynağı ve kabloların bulunduğu zemin kattaki odadan dumanlar çıktığını fark eden personel, durumu itfaiyeye haber verdi.

DUMANDAN HASTALAR ETKİLENDİ

Görüntüleme merkezindeki hastalar ve çalışanlar tahliye edilirken, yoğun dumandan B blokta yatan hastalar, refakatçiler ve sağlık personeli de etkilendi. Bazı vatandaşlar maske takarak bahçeye çıktı.

SUYLA MÜDAHALE EDİLEMEDİ

Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekibi, yanan güç kaynağına elektrik akımı olması nedeniyle suyla müdahale edemedi. Bunun üzerine içeriye oksijen tüpü takarak giren bir itfaiye eri, alevlere yangın tüpünden toz sıkarak söndürdü. Yangın sonucu MR, tomografi ve röntgen cihazlarına elektrik akımı sağlayan güç kaynağı ve kablolar yanarak kullanılmaz hale geldi. Polis ve itfaiyenin olayla ilgili soruşturması sürüyor.
DHA-Ünsal YÜCEL