Hastanede sulu ve gazlı polis müdahalesi

Hastanede sulu ve gazlı polis müdahalesi
Hastanede sulu ve gazlı polis müdahalesi
Şişli Etfal Hastanesi'ndeki bir gruba polis agz ve suyla müdahale ederken, Şişli'deki yaralılara müdahale eden ambulans çalışanları gaz maskesiyle çalışmak zorunda kaldı.

İSTANBUL – Şişli'de 1 Mayıs etkinliklerini kutlamak isteyen gruplara polisin müdahalesiyle başlayan olaylar ara sokaklarda devam ediyor.

Yaşanan çatışmalarda çok sayıda ev ve işyerinin camları kırıldı. Barikat kuran göstericilere polis, TOMA adı verilen araçlarla müdahale etti.

Polisin müdahalesi sonrası bazı gruplar Şişli Eftal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin bahçesine ve hastane içine girdi.

Daha sonra hastane bahçesinde toplanan gruba polis tekrar müdahale etti. Polisin gaz bombası ve tazyikli su kullandığı müdahalede hastanede bulunan çok sayıda vatandaş da gazdan etkilendi.

AMBULANS GÖREVLİLERİ GAZ MASKESİ TAKTI
Şişli'de yaşanan olaylarda çok sayıda kişi yaralandı. DİSK Genel Merkezi önüne çok sayıda ambulans geldi. Yaralılar ambulanslara taşındı. Bölgedeki gaz öylesine şiddetliydi ki, 112 ekipleri gaz maskesi takmak zorunda kaldı. Ambulansta yer alan sağlık ekibi bir yandan gazdan etkilenmemeye çalışırken diğer yandan gazdan etkilenenlere müdahale etmeye çalıştı. Ambulanslara taşınanlara ilk müdahaleyi gaz maskeli hemşireler yaptı. Gaz maskeli şoförlerinin kullandığı 112 ambulansları yaralıları Şişli Etfal Hastanesi Acil Servisine taşıdı.