Hastanedeki eşini öldürdü

Kadına yönelik şiddet durulmak bilmiyor. Diyarbakırlı Mehmet Sayan, çarşamba akşamı ağır yaraladığı eşi Şahsenem Sayan'ı, önceki akşam hastaneyi basarak öldürdü, kayınvalidesini de ağır yaralayıp kaçtı.
Haber: ŞEYHMUS ÇAKAN / Arşivi

DİYARBAKIR - Bir kadın daha koca teröründen korunamadı. Kocasının kurşunlarıyla ağır yaralanan kadın, kaldırıldığı hastanede hiçbir güvenlik önlemi alınmayınca, yine eşi tarafından öldürüldü. Hastaneyi basan koca, kayınvalidesini de ağır yaralayıp kaçtı.
Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde oturan 25 yaşındaki Mehmet Sayan, çarşamba günü tartıştığı 27 yaşındaki eşi Şahsenem Sayan'ı silahla ağır yaralayıp kaçtı. Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılarak ameliyat edilen Sayan, eşinin kendisini bulması olasılığına karşılık ilgisiz bir bölüm olan Plastik Cerrahi Kliniği'nde tedavi altına alındı. Anne Saliha Çelik de, kızının yanında refakatçi olarak kaldı.
Saldırıdan sonra kaçan ve her yerde aranan Mehmet Sayan, önceki akşam hastaneye geldi ve bir gün önce yaraladığı eşi Şahsenem Sayan'ın tedavi gördüğü Plastik Cerrahi Kliğini'ne girdi.
Eşinin yattığı odaya ulaşan Mehmet Sayan, tekrar silahına sarıldı. Şahsenem Sayan hasta yatağında öldü, annesi saldırıya engel olmaya çalışırken ağır yaralandı. Koca, kayıplara karıştı.
'X-ray'den nasıl geçti?
Katil zanlısının, kapısında polis bekleyen, her kliniğinin önünde ve fakültenin girişinde özel güvenlik görevlileri bulunan hastaneye nasıl girdiği, silahı fakülte girişindeki x-ray cihazından nasıl geçirdiği, ayrıca eşinin yattığı odayı nasıl öğrendiği araştırılıyor. Dicle Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Aziz Burtan, "Cinayeti işlediği silahı peçetenin içinden çıkardığı şeklinde bilgiler var. Yangın merdivenlerinden mi girdi veya içerden biri mi yardım etti, bu konuyu da araştırıyoruz" dedi.
Bu arada her klinikte özel güvenlik görevlileri olduğu, ancak doğan panik nedeniyle bu görevlilerin kaçan zanlıya müdahale etmediği öne sürüldü.
Mehmet Sayan'ı yakalamak için çalışmalarını sürdüren polis yetkilileri, gerek katil zanlısı gerek öldürülen kadının Silvan'daki ailelerinin kendilerine yardımcı olmamasından yakındı.
Hukukçular: Polis aranmalı
Hukukçulara göre böyle bir durumda hastanenin, mağdurun güvenliği olmadığı konusunda karakolu uyarması gerekiyor. Her yaralama olayında olağanüstü koruma önlemi alınamayacağını belirten hukukçular, "Olayı soruştururken mağdurun güvenliği yoksa, saldırı ikinci kez tekrarlanabilecekse, savcı da mağdur adına koruma talebi isteyebilir. Aile ya da duruma göre hastane de koruma isteyebilir" dedi.
Hastane yetkilileri ise hem girişte x-ray cihazı hem de hastane içinde özel güvenlik görevlileri olduğu için polise başvurmaya gerek görmediklerini belirtti. Aile de polise başvurmamış.


    http://www.radikal.com.tr/7595257595250

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.