Hastaneye sadece 200 metre uzaktaki kazaya ambulans gecikti

Hastaneye sadece 200 metre uzaktaki kazaya ambulans gecikti
Hastaneye sadece 200 metre uzaktaki kazaya ambulans gecikti

Hakan bebek hastaneye götürülürken annesinin 20 dakika ambulans beklediği öne sürüldü. FOTOĞRAFLAR: FATİH TEKCAN / AA

İSTANBUL - Fatih’te Vakıf Gureba Hastanesi’ne yaklaşık 200 metre uzaklıkta yolun karşısına geçmeye çalışan Seher Gözlemeci ile kucağındaki özürlü 17 aylık bebeği Hakan Gözlemeci’ye halk otobüsü çarptı. Bebek yoldan geçen bir araca konularak hastaneye götürülürken, görgü tanıkları anne için beklenen ambulansın 23 dakika sonra olay yerine geldiğini söyledi. 112 yetkilileriyle, ters yönde kalan ambulansların 10 dakika içinde olay yerine geldiğini belirtti.
Vatan Caddesi’ndeki Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne yaklaşık 200 metre uzaklıkta yolun karşısına geçmeye çalışan Seher Gözlemeci ile kucağındaki özürlü 17 aylık bebeği Hakan Gözlemeci’ye, Cemal Özbaş idaresindeki özel halk otobüsü çarptı. Dün sabah 9.30 sularında meydana gelen kazanın ardından otobüsten inen yolcular bebeği başka bir araca koyarak Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürürken anne için ambulans çağrıldı. 
Anne Gözlemeci için ambulans bazı görgü tanıklarına göre 23 dakika sonra geldi. Bazıları ise olaydan 20 dakika sonra yolun karşı şeridinden bir ambulansın geçtiğini ancak müdahalede bulunmadığını, sonraki ambulansın ise 45 dakika sonra geldiğini söyledi. Vatandaşlar olay yerine geç gelen ambulansa tepki gösterirken, 112 Komuta Kontrol Merkezi yetkilileriyse ters yönden gelen bir ambulansın 10 dakika içerisinde olay yerine intikal ettiğini belirtti.
Acil serviste tutulan anne Gözlemeci, röntgen cihazının bozuk olduğu gerekçesiyle Haseki Eğitim Araştırma Hastanesi’ne gönderildi. 17 aylık Hakan Gözlemeci ise yoğun bakım ünitesinde yer olmadığı ifade edilerek Özel Güngören Hastanesi’ne nakledildi. Anne ile bebeğinin ağır yaralı olduğu açıklandı. Otobüs şoförü gözaltına alındı. (Radikal)