Hastaneye şifa verdiler

Atanan bazı doktorların daha gitmeden istifa ettiği Hakkâri'de, örnek sağlıkçılar da var. 55 bin nüfuslu Şemdinli'deki devlet hastanesine yedi ay önce başhekim atanan Mehmet Gökoğlan, hastaneyi yenilemek için kolları sıvadı.

HAKKÂRİ - Atanan bazı doktorların daha gitmeden istifa ettiği Hakkâri'de, örnek sağlıkçılar da var. 55 bin nüfuslu Şemdinli'deki devlet hastanesine yedi ay önce başhekim atanan Mehmet Gökoğlan, hastaneyi yenilemek için kolları sıvadı. Doktorundan hizmetlisine kadar 75 personelle toplantı yapan Gökoğlan, hastanenin yeniden yapılandırılması için herkesin döner sermaye payını bağışlamasını istedi. Personel, 250 bin YTL tutan döner sermaye paylarını bağışladı.
Daha önce yatarak tedavinin yapılmadığı hastane, 30 yataklı hale getirildi. Otomasyona geçilen hastanede, her memura bir masa ve bilgisayar alındı. Banyo ve tuvaletli odalar, modern bir doğumhane, laboratuvar, televizyonlu hasta dinlenme odaları ve bekleme salonları yapıldı.
Başhekim Gökoğlan, "Kurduğumuz laboratuvarda her türlü tetkiki yapabiliyoruz. Artık hastalarımızı başka yere göndermiyoruz, hasta sevkimizde yüzde 60'lık azalma oldu. Tek eksiğimiz şu anda bir cerrah ve ameliyathaneyi faal duruma getirmek. Sağlık Bakanlığı da tıbbi cihazda destek oldu" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7574897574890

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.