Hastaya ulaşılamadı

Kansere dikkat çekmek için çeşitli etkinlikler düzenlenen Kanser Haftası'nda, Van'ın Erciş ilçesinde yaşayan Mustafa Ergül'ün yaşadıkları herkesi üzdü.

VAN - Kansere dikkat çekmek için çeşitli etkinlikler düzenlenen Kanser Haftası'nda, Van'ın Erciş ilçesinde yaşayan Mustafa Ergül'ün yaşadıkları herkesi üzdü. Durumu ağırlaşan kanser hastası Ergül, köy yolu karla kaplı olduğu için hastaneye götürülemedi.
Erciş'e 40 kilometre mesafede bulunan Yöreli Köyü'nde yaşayan 75 yaşındaki kanser hastası Mustafa Ergül'ün durumu ağırlaşınca, yakınları kaymakamlıktan yardım istedi.
Van'dan Jandarma Sivil Savunma Arama ve Kurtarma Birliği ile 112 Acil Servis'ten 30 kişilik bir ekip iş makineleri, ambulans ve kar motoruyla önceki gün sabahın erken saatlerinde yola çıktı. Yöreli Köyü'ne 5 kilometreye kadar kar ve çamurla mücadele ederek gitmeyi başaran ekip, buradan sonra kar engeline karşı kar motorunu kullanmaya karar verdi.
Tekrar denenecek
Arama ve Kurtarma Birliği görevlileri bir doktor ve motora bağladıkları sedyeyle Doluca Köyü'nden yola çıktı. Ancak, kar motoru
3 metrelik kar kalınlığında bir türlü yol alamayınca saatlerce süren bir uğraş yaşandı. Motorla da köye ulaşamayacağını anlayan ekip havanın da kararmasıyla geri dönmek zorunda kaldı. Yetkililer durumu ağır olan hastanın en kısa sürede hastaneye götürülmesi için yeni bir çalışma yapacaklarını söyledi.


    http://www.radikal.com.tr/7429917429910

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.