Hastayı taciz ettiği iddia edilen doktora 16 yıl hapis istendi

Hastayı taciz ettiği iddia edilen doktora 16 yıl hapis istendi
Hastayı taciz ettiği iddia edilen doktora 16 yıl hapis istendi
İstanbul'daki Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde böbrek ultrasonu çekmesi gereken hastaya cinsel saldırıda bulunduğu öne sürülen doktor Feyzi Ö. hakkında, 16 yıl hapis istemiyle dava açıldı

Şiddetli karın ağrısı şikâyetiyle 15 Mayıs 2012'de İstanbul Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Bölümü'ne giden F. K.'dan ultrason istendi. Bunun üzerine radyoloji bölümüne giderek durumunu doktor F.Ö.'ye anlatan 20 yaşındaki genç kız, iddiaya göre cinsel tacize uğradı.

Sabah gazetesinin haberine göre "Evli misin bekâr mısın? Erkek arkadaşın var mı" diye özel sorular da soran doktor, bu sırada kızı muayene bahanesiyle taciz etti. Yapılanan muayene olmadığını anlayan F. K., hemen koltuktan kalkıp muayene odasından çıktı. Böbrek filmi için vajinal muayene gerekip gerekmediğini soran F. K. böyle bir gereklilik olmadığını öğrenince kendisine gerekmediği halde vajinal muayene yapan doktor F.Ö.'den şikâyetçi oldu.

Soruşturma başlatan Memur Suçları Bürosu, şüpheli doktorun ifadesine başvurdu. Doktor F.Ö. tüm iddiaları reddetti. Soruşturmayı tamamlayan Cumhuriyet Savcısı Adnan Çimen, F.Ö. hakkında TCK'nın 102. maddesinde düzenlenen cinsel saldırı suçu kapsamında 12 yıl kadar hapis sitemiyle iddianame düzenledi.

Savcı cinsel saldırı eyleminin "kamu görevinin veya hizmet ilişkisinin sağladığı nüfuzu kötüye kullanarak gerçekleştirildiği" gerekçesiyle cezanın 16 yıla çıkarılmasını talep etti. F.Ö. İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'nde hâkim karşısına çıkacak.


  http://www.radikal.com.tr/113161011316102

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Vaginal Muayene. - Clear

  Yapıldıysa eğer,büyük saçmalık...Tabi önce bunun kanıtlanması gerekiyor yoksa bu haber de muhabir manevrası olarak kalakalır.Bir radyolog USG yaparken,karın içindeki ağrıya neden olan oluşumları görür,hatta bir gebelik söz konusuysa cenini de görür.Yani vaginal muayenenin de,erkek arkadaş sorularının da hiçbir anlamı yoktur.Göremedi diyelim,bir jinekoloğu önerir,en azından telefonla danışır ya da gebelik testi önerir.Zira orası tam teşkilatlı bir eğitim ve araştırma hastanesi...Kaldı ki bir röntgen bölümünde vaginal muayene yapılabilecek ne bir yer ne de bir teşkilat yoktur.Böyle bir işlevin uygulanma sonrası bir tarafa,daha başlamadan yani teklif edildiği anda hastanın dışarı çıkıp,böyle bir muayenenin gerekip gerekmediği sorgulamasını yapması lazım.Haber bana biraz tuhaf geldi.

  ... - k-a-o-s

  1.genel cerrahi böbrek rahatsızlıklarına bakmaz ...2-karın ultrasonografisi istenmiştir muhtemelen 3- ektopik gebelik(dış gebelik) vs. gibi kadınlara özgü rahatsızlıklar da karın ağrısı yapabilir 4- hekimin bu soruları sormaktaki maksadı bayana vajinal muayene yapılıp yapılamayacağını öğrenmek olabilir 4-kadın yalan beyanda bulunuyor olabilir 5-muhabir mevzuyu bilmeden Radikal bunu haber yapıyor olabilir.....söylenebilecek birçok şey varken,durum belli değilken hekimin adını deşifre edip,olay açık değilken,kesinleşmemişken karalama yaparcasına haber yapmak mantıklı değil,özellikle sağlık çalışanlarına şiddetin giderek arttığı bu dönemde...