Hatalı haberlerin faturası iki muhabire çıktı

Anadolu Ajansı bir hafta içinde geçen hatalı haberlerin sorumlusu olarak iki muhabiri gösterdi ve ilginç bir uygulamaya imza atarak İşten çıkarmaları abonelerine duyurdu

 

ANKARA - Türkiye-Çin Dostluk Grubu'ndan bugün istifa eden AKP Muş Milletvekili Seracettin Karayağız'ın kararını, "Karayağız partisinden istifa etti" diye flaş haber olarak duyuran, daha sonra düzeltme geçen Anadolu Ajansı'ndan (AA) "ilişiği kesme" haberi geldi.
AA’dan yapılan açıklamada, "Sayın Abonelerimiz, Anadolu Ajansı'nın doğru, güvenilir, tarafsız ve hızlı habercilik imajını doğruluğu teyit edilmemiş haberlerle olumsuz etkileyen; Moskova ve Ankara Parlamento Bürosu'nda görevli iki personelin kurumumuzla olan ilişkileri, Genel Müdürlüğümüzce yapılan inceleme ve soruşturma sonucunda kesilmiştir" ifadesi kullanıldı.
Ajans, söz konusu personelin ilişiğinin neden kesildiğine ilişkin detay vermedi, ancak Ankara'daki kararın bugünkü hatalı son dakika haberiyle de ilgili olabileceği akıllara geldi.
AA'dan bu hafta içinde "Döner sermaye parası, maaşları 8'e katladı" başlıklı bir haber daha geçmiş, daha sonra haber Sağlık Bakanlığı verileriyle uyumsuzluğu nedeniyle iptal edilmişti.
Moskova'daki kararın nedeni de bilinmiyor. Ancak, AA'dan yine bu hafta içinde "Garipoğlu Grup Rusya'da maya fabrikası açtı" başlıklı bir haber geçmiş, daha sonra bu haber de iptal edilmişti. (CNNTÜRK)