Hatalıysam lütfen ara!

Ümraniye Belediyesi, halkın, semt pazarlarında bozuk, hileli mal satan ya da olumsuz davranışlarda bulunan esnafı şikâyet etmesini kolaylaştırmak amacıyla tezgâh sahibini tanıtıcı tabela uygulaması başlattı.

İSTANBUL - Ümraniye Belediyesi, halkın, semt pazarlarında bozuk, hileli mal satan ya da olumsuz davranışlarda bulunan esnafı şikâyet etmesini kolaylaştırmak amacıyla tezgâh sahibini tanıtıcı tabela uygulaması başlattı.
Belediyeden yapılan açıklamaya göre, ürün tezgâhlarına esnafın adı, esnaf numarası ve Ümraniye Belediyesi'nin telefon numaralarının bulunduğu bilgi tabelaları konuldu. Uygulamayla, bozuk, hileli, eksik gramajlı ürün satan veya müşterilerine karşı olumsuz söz ve davranışta bulunan pazarcı esnafının kolaylıkla belirlenmesi hedeflendi.
Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, amaçlarının esnafı cezalandırmak değil, eğitmek olduğunu ifade ederek, ısrarla olumsuz davranışlara devam eden esnaflara ise ceza uygulanacağını vurguladı. Ümraniye'deki semt pazarlarında esnafın bağırarak satış yapmasının da yasaklandığını belirten Belediye Başkanı Can, "Uygulama sayesinde pazarlardaki gürültü kirliliğinin de giderilmesi amaçlanmıştır" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7431337431330

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.