Hatay'da bir polis silahla yaralandı

Hatay'da bir polis silahla yaralandı
Hatay'da bir polis silahla yaralandı
Hatay'da, Eskişehir'deki Gezi Parkı protestoları sırasında saldırıya uğrayan ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden 19 yaşındaki Ali İsmail Korkmaz'ın ölümünün ardından dün gece yapılan gösterilerde 1 polis tabancayla elinden yaralandı.

ANTAKYA - Üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz'ın cenazesinin toprağa verildiği Hatay 'da üç gün önce başlayan gösteriler devam ediyor. 3'ü polis, 1'i Uzman Çavuş 7 kişinin yaralandığı olayların ardından dün akşam da Armutlu Mahallesi'nin Gündüz Caddesi'nde göstericiler toplandı. Barikat kurup caddeyi trafiğe kapatan yaklaşık 5 bin kişiye polis 'dağılın' uyarısında bulundu. Polisin uyarısına taş, bilye ve havai fişeklerle karşılık veren gruba müdahale edildi. Müdahalenin ardından ara sokaklara dağılan ve kurdukları barikatları ateşe veren göstericiler saat 02.30 sıralarında dağıtıldı. 

TABANCAYLA ATEŞ AÇILDI 
Bu arada tabancayla ateş edilmesi sonucu Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğü binası önünde duran bir polis sol elinden yaralandı. Antakya Devlet Hastanesi'ne götürülen polisin sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.
Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, Hatay Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç ve olay yeri inceleme ekipleri, polisin yaralandığı bölgede inceleme yaptı. Polisin göstericiler arasından ateş açılmasıyla mı, yoksa kendi arkadaşlarının açtığı ateşle mi yaralandığı henüz belirlenemedi. ( Ramazan ÇELİK/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/1141632114163210

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bazı polisler... - s3n3r

  Biliyorsunuz bazı polisler kendi arkadaşlarını vurup eylemciler yaptı diyormuş. Böyle duyumlar alıyoruz eskişehir valimiz gibi...

  Polisi arkadaşları yaralamıştır - topgay

  Nasıl eylemcileri polis değil de arkadaşları yaralıyorsa, polisi de arkadaşları yaralamıştır. Arkadaşları yaralamıştır arkadaşları!

  Zor iş - maren

  Halkın yapmış olabileceğine pek inanmıyorum... bu durum insanın bindiği dalı kesmesine benziyor gece mesaisi arkadaşı ateş etmiş olabilir... eğer halk ise bunu yapan sevgili memurların işi zor; olay tespiti yapılan yerde güvenlik kameralarının incelenmesi. Tam o anlar yaşanırken ya kayıtlar silinmişse ilk 18 dakika gibi....

  ... - ferfecir00

  Eskişehir Valisi Ali İsmail Korkmaz için, eylemciler birbirlerini yaralayıp polise iftira atıyorlar gibi bir söylemde bulunmuştu. Ya da saçmalamıştı. Bize göre de polisler birbirlerini bilerek yaralayıp halkın üstüne atıyorlar.

  silah kesin - abduman

  polisin silah kullandığı da kesinleşmiş oldu böylece. kendi arkadaşlarının açtığı ateşle de yaralanmış olabilirmiş.

  Şiddet şiddeti çeker - ilbeg

  Başbakan dün yine halkı tehid etti: Şiddet şiddeti çeker dedi. Eli palalıları, ölümleri meşru göstermeye çalıştı. Başbakanın yani Hükümetin artık, polisler, ne idiğü belirsiz eli palalı, sopalı milisler ve savcılıklar eliyle kendi halkına uyguladığı bu vahşi şiddetten vazgeçmesi lazım. Bu gidişle bu vahşi şiddete karşı bazı insanlar da şiddet ile karşı koyma yolunu seçebilirler. Ülke kim vurduya gider.

  Özgür Suriye Ordusu - RadikalGokhan

  Bölgede Özgür Suriye Ordusu denilen teröristlerden başka kimde silah var. Hükümetin dağıttığı silahları hükümete sıkarlar böyle, göstericileri karalamayın.