Hatay'da cenaze sonrası gösteriye polis müdahalesi

Hatay'da cenaze sonrası gösteriye polis müdahalesi
Hatay'da cenaze sonrası gösteriye polis müdahalesi
Sosyal medya üzerinden yapılan eylem çağrıları üzerine Gezi Parkı kapatıldı, polis Taksim çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı.

ANTAKYA - Antakya'da dün akşam Orta Doğu Teknik Üniversitesi'ndeki (ODTÜ) eyleme destek ve Gezi Parkı protestolarında hayatını kaybeden Abdullah Cömert’in katil zanlılarının ortaya çıkarılması için düzenlenen gösteride yaşamını yitiren 22 yaşındaki Ahmet Atakan'ın bugün öğleden sonra toprağa verilmesinin ardından da bölgede benzer görüntüler oluştu.

Atakan'ı polisin öldürdüğünü savunan 1000 kişilik gruba polis tazyikli su ve gaz bombaları ile müdahale etti. Müdahale sırasında grubun arasında bulunan CHP milletvekilleri de, tazyikli su ve gaz bombalarının hedefi oldu.

Ahmet Atakan'ın Çekmece Beldesi'ndeki cenaze töreninin ardından toplanan kalabalık grup, Uğur Mumcu Meydanı'na doğru yürüyüşe geçti. Armutlu Mahallesi'nde toplanan ve Gündüz Caddesi boyunca yürüyen grubun önüne barikat kuran polis, 'dağılın' uyarısında bulundu. Grubun yürüyüşü sürdürmesi üzerine polis, tazyikli su ve gaz bombası kullanarak kalabalığı dağıtmaya çalıştı. Bu sırada, yürüyen grubun arasında bulunan CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün ile Hatay milletvekilleri Mevlüt Dudu, Hasan Akgöl ve Refik Eryılmaz da, tazyikli su ve gaz bombalarının arasında kaldı.

Adana, Gaziantep, Kahramanmaraş ve Osmaniye'den gelen ekiplerle de takviye edilen polisin tazyikli su gaz bombalarıyla müdahalesiyle yürüyüş yapan gruptakiler ara sokaklara dağıldı.


OLAYLAR YENİDEN BAŞLADIPolisin sert müdahalesi karşısında ara sokaklara dağılan grup bir süre sonra yeniden toplandı. Gündüz Caddesi'nde polis müdahalesine karşı çöp konteynerleri ile barikat kuran grup, araç lastiklerini ateşe verdi.

Polis, göstericilerin yeniden yürüyüşe geçmesi ihtimali üzerine bölgede geniş güvenlik önlemleri aldı. Bu sırada polis yetkilileri ile bazı göstericiler ve milletvekilleri arasında sert tartışmalar oldu.


MEHMET EZER - RAMAZAN ÇELİK - MURAT KİBRİTOĞLU / DHA


  http://www.radikal.com.tr/115019711501975

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  son nokta... - nehir62

  Tam bir akıl tutulması yaşıyoruz artık..Hatırlarsanız Ethem'in cenazesine bile müdahale etmişlerdi...Şimdi de Ahmet'in cenazesine müdahale ettiler,artık ölülerden bile korkuyorlar...Ölülerin birleştireceği halktan korkuyorlar...Ve dikkatinizi çekmek istediğim bi konuda bu çocukların alevi olması..Ethem'in ya da Ahmet'in cenazeleri camiden kalkmış olsaydı bu şekilde müdahale etmeyeceklerdi...Onların hepsi bizim kardeşimiz,hiç tanımadığımız ama hergün gözyaşı döktüğümüz...Tayyip Erdoğan ve hükümet ülkeyi uçuruma götürüyor...Kendisi iki mısra şiir için ceza aldı,yıllardır bu durumu kullanarak ağlıyor,mağdur edebiyatı yapıyor...Bizim çocuklarımız kardeşlerimiz öldürülüyor sokak ortasında...Ahmet düşerek ölse bile bu neyi değiştirir...Abdullah Cömert öldü devlet naptı,failleri bulundu mu :hayır...Ve tam da bu nedenle Ahmet o gün o saatte o sokaktaydı ve Abdullah'ın katillerinin bulunmasını isteyenlerdendi...Her ne şekilde ölmüş olursa olsun sorumlusu bizzat Tayyip Erdoğan'dır...Hepimiz bliyoruz..

  lütfen dikkat - necipguven

  Rahmetlinin düşerek hayatını kaybettiği son görüntülerle sabit oldu. Bu tür gösteriler artık birkaç kişi daha ölsün ve sürekli gösteriler ve tepkiler devam etsin amacıyla yapılıyor durumuna geldi. Hem gösterilere katılanların hem destekleyenlerin bu durumu iyi analiz edip neye alet olduklarının farkına varması gerekiyor. Bu gösteriler kanla beslenmeye başladı.

  Bilmece... - akropol

  Ahlak, durustluk, alcakgonulluluk,gercek insan olma, sadelik,agirbaslilik,onur,terbiye,halk, doga ve insan sevgisi gibi erdemelerin yerlerde surundugu, terbiyesizligin, ahlaksizligin, emperiyalizme ve yandas cemaate ulkenin ve halkin peskes cekilmesinin, rant ugruna doga katliamciliginin, yalanciligin, sahtekarligin, tiyatro yapmanin ( olumsuz anlamda ), timsah gozyaslari dokmenin, Madonna'dan bile iyi sov yapmanin, Istanbul asikligi gibi komedilerin,silah aliminda saman altindan su yurutmenin, dostum dedigin komsularinin, elini sikip, sarilip optgun kisilerin KISISEL MENFAAT ugruna kuyusunu kazmanin, dort bir yanina dusmanlik tohumlari ekmenin, halkina kufur etmenin, onu asagilamanin, tarih dusmanliginin, kendi inancini ( samimiyeti tartisilacak )taassup duzeyinde herkese devlet gucu ile dayatmanin revacta oldugu ve saksaklandigi USTA'nin ulkesi neresidir? Bilin bakalim.

  Can ve patlican, - akropol

  Suriye'deki gercek capulcularin, Misir'daki Musluman Kardeslerin cani canda Erdogan bey, Turkiye'de senin polisin ve yandas esnafin tarafindan katledilen genclerinki patlicanmi?????

  Ağla Recep Tayyip Erdoğan Ağla! - DincerDeniz

  "Ben ki bir zamanlar mazlumların sembolüydüm" diyerek başla ağlamaya. "Bugün ne oldu bana ki Zalimler Padişahı oluverdim" diye sorgula kendini! Bugün Türkiye Cumhuriyeti`nin en Muktedir`i olsan da hala "Mazlum Edebiyatı" yaptığın için ağla! ODTÜ`de 3-5 cemaatçinin ODTÜ öğrencilerine attığı çirkin iftiralardan dolayı öğrencilerden gördüğü tepkiyi yine "başörtüsü mağduriyeti"ne bağladığın, ötekileştirdiğin ODTÜ öğrencilerine kin kustuğun için ağla! Mısır, Suriye ve bilumum ülkelerde ölen, öldürülen sünni çocuklara ağlarken Başbakan olduğun, can güvenliği ve emniyetinden bizzat kendin sorumlu olduğun halde kendi kolluk kuvvetlerince öldürülen gencecik fidanları 1,2,3,4,5 kişi diye adlandırıp katillerine övgüler dizdiğin için ağla! Men dakka dukka ya Erdoğan! O gün geldiğinde yine ağlayacaksın. Ama bu kez timsah gözyaşları dökmeyeceksin; insan olduğunu hatırlayıp "ettiğim zulmün cezasını çekiyorum" diyerek pişmanlıktan ağlayacaksın! Ve dilerim ki Allah`tan bana O günleri görmeyi nasip etsin. Amin.