Hatay'da kimyasal alarmı

Hatay'da kimyasal alarmı
Hatay'da kimyasal alarmı
Hatay'dan Suriye'ye geçiş yapmak isteyen 3 araca düzenlenen operasyonda kimyasal maddeler ele geçirildi.

HATAY - Hatay'ın merkeze bağlı Narlıca Beldesi yakınlarından Suriye 'ye geçiş yapmak isteyen 3 aracı fark edip, lastiklerine ateş açarak durduran askeri birlikler, her biri yaklaşık 50 kilo ağırlığında 20 çuval dolusu kükürt ve kapakları mühürlü vaziyette 8 adet varil ele geçirdi, bir kişi yakalandı. İçinde ne olduğu bilinmeyen variller, Kimyasal Biyolojik Radyolojik Nükleer (KBRN) ekibince incelemeye alındı.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, 2'ncı Hudut Alay Komutanlığı'na bağlı Yeşilce Hudut Karakolu'nda görevli devriye timi, 2 Kasım'da yasa dışı yollarla Suriye'ye geçmeye çalışan 3 aracı fark etti. Hudut devriye timi, şüpheli araçlara 'dur' ikazında bulundu. Ancak şüpheli araçları kullanan kimliği belirsiz kişiler, yollarına devam etti. Şüpheli araçların Suriye'ye doğru ilerlemeye devam etmesi üzerine askerler havaya uyarı ateşi açtı. Yollarına devam eden araçlar, lastiklerine ateş edilerek hareketsiz hale getirildi. Şüpheli kişiler, araçları bırakıp, Suriye tarafına doğru yaya olarak kaçtı.

Araçların yanına ulaşan askerler, S.H. isimli bir kişiyi yakalayıp, gözaltına aldı. Araçlarda yapılan incelemede ise her biri yaklaşık 50 kilo alan 20 çuval dolusu kükürt ve kapakları mühürlenmiş vaziyette 8 adet varil ele geçirildi. İçinde ne olduğu bilinmeyen varillerin araştırılması için Kimyasal Biyolojik Radyolojik Nükleer ekibince incelemeye alındı.

Gözaltına alınan şüpheli S.H.'nin Reyhanlı İlçe Jandarma Komutanlığı'nda sorgusunun ardından adliyeye sevk edileceğin bildirildi. (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/115879011587902

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Cihadist Müslüman Olur - ibretnüma

  Kürt dağa çıkınca haklı mücadele olacak da Müslüman'ın Allah yolunda savaşması manasına gelen "Cihad" kelimesi aslında "dağlılarla" özdeşleşmesi gerek terörizmle yan yana mı kullanılacak? O maddeler de eminim "masum" Kürtlerin "masum" örgütlenmesi PYD'ye gidiyor HİÇ olamaz.

  Naif cihadist teroristler - nemzetkozi

  Kendinizi anlamsiz riske atma yerine yetkililere haber verseydiniz ya... kimyasal da dahil hertur silahi rahatlikla gecirirdiniz. ne de olsa hedefiniz Kurdler ve savunmasiz suriye halki. bu acidan referansiniz sonsuz...