Hatay'da öğrenciler arasında gerginlik

Hatay'da öğrenciler arasında gerginlik
Hatay'da öğrenciler arasında gerginlik
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi'nde iki grup arasında çıkan kavgada 4 kişi yaralandı.

HATAY – Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nde iki grup arasında çıkan kavgada 4 kişi yaralandı.

Mustafa Kemal Üniversitesi kampusu yakınında bulunan ve öğrencilerin kaldığı sitelerin bulunduğu Alahan bölgesinde meydana gelen olayda, iddiaya göre yarın düzenlenecek bir panel için bildiri dağıtmak isteyen gruba, karşıt görüşlü öğrenciler engel oldu.

Bunun üzerine öğrenciler arasında çıkan taşlı sopalı kavgada 4 öğrenci yaralandı. Çıkan olaylar üzerine bölgeye çok sayıda jandarma ekibi sevk edildi. Zaman zaman jandarma ekipleri ile öğrenciler arasında arbede yaşandı. Jandarma ekipleri öğrencilerin kaldığı site bölgesinde geniş güvenlik önlemi aldı.


Mehmet EZER-Ramazan ÇELİK / DHA


  http://www.radikal.com.tr/113288411328843

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  tersi oldu - himone

  Bugün öğlen saatlerinde bir grup kürtçü,yoğunlukla türk öğrencilerin bulunduğu öğrenci derneğine taşlı saldırıda bulundu.dernektekiler de aynı şekilde karşılık verince olay büyüdü.jandarma diğer gruba hiçbir müdahelede bulunmadı,türk öğrencilere müdahale etti.yaklaşık 3 saat boyunca da bu 70 80 kişilik kürtçü faşist grup... hikaye yazmak isterseniz bu kadar kolay olur. kürtçüler artık küçük emrah takliti yapmaktan vazgeçsin. adam kafasından hikaye uyduruyor...

  ögrenci haklari - karayel1965

  üniversite,lise ve ilk okul ögrencilerine yapilan bu saldirilarda yaralanan ve hayatini kayibeden ogrencilerimize gazilik ve sehitlik statüsünün taninmasini istiyorum.ileriki mecrada anaokulu bebelerinede bu hak taninmali,nede olsa her türk asker dogar.

  İŞİN ASLI.. - ESARET19

  Bugün öğlen saatlerinde bir grup ülkücü,yoğunlukla kürt öğrencilerin bulunduğu öğrenci derneğine taşlı saldırıda bulundu.dernektekiler de aynı şekilde karşılık verince olay büyüdü.jandarma diğer gruba hiçbir müdahelede bulunmadı,kürt öğrencilere müdahale etti.yaklaşık 3 saat boyunca da bu 70 80 kişilik ülkücü faşist grup "hepiniz ors. çocuğusunuz,aponun p.çleriyıldıramaz bizleri,ya alllah bismillla allahu ekber " sloganları atıp beklediler.grup adına açıklama yapan ülkü ocağı başkanı da bir açıklama yapıp"bu or..pu çocuklarını burda barındırmayacaklarını,bunlarla dostluk kuranların,bunlara ev verven apart sahiplerinin ayaklarını denk almalarını"söyledi.yani yasal derneklerine saldırılırken bunları yapanlara müdahale edilmezken,kürt öğrencilere müdahale edildi.senaryo aynı,güya barışıyoruz..pehhhh