Hatay'da TOMA'lı müdahale

Hatay'da TOMA'lı müdahale
Hatay'da TOMA'lı müdahale
Hatay'ın merkez Antakya İlçesi'nde toplanan yaklaşık 100 kişi 'Gezi parkı' protestolarında hayatlarını kaybedenler için yürüyüş yapmak istedi. Polis engeliyle karşılaşan gruba, biber gazı ve tazyikli suyla müdahale edildi.

Saat 21.30 sıralarında Armutlu Mahallesi'nde toplanan yaklaşık 100 kişi, ellerinde ' Gezi parkı ' protestolarında hayatlarını kaybeden 5 kişinin fotoğrafının olduğu ve 'unutmadık unutturmayacağız' yazılı pankartla Gündüz Caddesi'ne doğru yürüyüşe geçti. Aralarında 'Gezi parkı' protestolarında hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz 'ın ağabeyi ve ablasının da bulunduğu grup, Gündüz Caddesi girişinde polis engeliyle karşılaştı. Grubun dağılması yönünde anonslar yapan polis, grubun dağılmaması üzerine TOMA 'larla tazyikli su sıkarak ve biber gazı atarak müdahalede bulundu. Dağılan grup Armutlu Mahallesi girişinde tekrar bir araya gelip barikatlar kurarak ateşe verdi. (DHA)

Ali'nin hastane görüntüleri ortaya çıktı


  http://www.radikal.com.tr/114692211469223

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Aferin - X120

  Siz sulayın ki eylemci fidanlar büyüsün ağaç olsun, ağaçlar birleşsin orman olsun. Türkiye Arap toprakları gibi çöl olmasın. Aynen devam.

  bu kadar değil - xldemir

  bir hataylı olarak olayları bizzat gördüm 100 falan değil bin kişi vardı amaç ali ismailin ölümünün 40. günü sebebi ile toplandı. olaylar sabah saatlerine kadar sürdü ve polis her yere sayısız gaz bombası attı

  hepsi bu mu... - metintek

  başka haber kaynakları olayların sabaha kadar sürdüğü, barikatlar kurulduğu, yüzden daha çok insan olduğu, tomaların akreplerin sabaha kadar görev yaptığı hatta gündüzden mahallede konuşlandıkları ve daha birsürü şeyy... acaba haber kaynaklarınız mı yetersiz yoksa...