Hatay'da Türk sınır devriyelerine ateş açıldı

Hatay'da Türk sınır devriyelerine ateş açıldı
Hatay'da Türk sınır devriyelerine ateş açıldı
Suriye ile bir süredir yaşanan gerilim, Hatay'da Suriye sınırında devriye gezen Türk askerlerine ateş açılmasıyla yeniden tırmanma eğiliminde. TSK'dan yapılan açıklamada, "Suriye sınırında devriye timine ateş açıldı. Türk askerleri anında ateşle karşılık verdi" denildi.

HATAY - Suriye ile bir süredir yaşanan gerilim, Hatay’da Suriye sınırında devriye gezen Türk askerlerine ateş açılmasıyla yeniden tırmanma eğiliminde. Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan açıklamada, “Suriye sınırında devriye timine ateş açıldı. Türk askerleri bu ateşe silahla karşılık verdi” denildi.

TSK ’dan yapılan açıklamada, “Hatay bölgesindeki Hacıpaşa Hudut Karakolu sorumluluk sahasına, Asi Nehri kenarında devriye faaliyeti icra eden Taktik Tekerlekli Zırhlı Araçlı Devriye Timine saat 13.10'da, Suriye tarafından 3-5 şahıs hedef gözetmeksizin 15-20 el hafif silahlarla ateş açmıştır. Devriye Timi tarafından, ateşin geldiği bölgeye derhal ateş açılarak karşılık verilmiş olup, şahıslar Suriye tarafına kaçarak gözden kaybolmuştur” denildi.

Açıklamada, “Zırhlı devriye aracına mermi isabet etmedi personel zayiatı yok” denildi.

DHA


  ETİKETLER:

  TSK

  ,

  Suriye

  ,

  HATAY

  ,

  personel

  ,

  gerilim

  ,

  Karşılık

  http://www.radikal.com.tr/113563811356384

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  yalan - leonefa

  "...Türk askerleri bu ateşe silahla karşılık verdi” denildi." yalan...siz muhaliflere ateş açamazsınız,güney sınırı dediğiniz sadece duvardaki haritada,Suriyeli terör piyonu muhalifler elini kolunu sallaya sallaya bir Türkiye bir Suriye girip çıkıyor,sınırda Suriye askeri yok,onlar kurtarılmış bölgelerde.. madem psikolojik harp peşindesiniz;sert bir yayın karartma uygulayın ki bilgiye erişimim engellensin ve sizin yalanlarınıza kanayım böylece.

  Kimbilir, - nemzetkozi

  Belki de ozgur hanibal suriye ordusuna silah vermek icin ordaydilar devriyeler. boylesi bir durumda da ates acilmis olabilir. zira orada hicbir sey gosterildigi gibi degil. sozde suriye ozgur ordusu ozgurluk icin savasiyor ama esaddan daha beterini insanlara yapiyor. modern cagda mide bulandiran bir sekilde bir askeri oldurup kalbini yiyebiliyor sivil ve savunmasiz insanlari bir apartmanin en yuksek katinda pesisira adagi atabiliyor,savunmasiz sivil koylerde katliam yapabiliyor... ve tum bunlara karsin kendisine ozgur suriye ordusu diyebiliyor; ve bundan kotusu turkiye devletinden yardim gorebiliyor. bu durumda dusunulmezmi aceba diye?

  napalim - Al Capone

  51 kisi öldu Reyhanlida, kimse kipirdami / artik napalim ates etmislerse - alistik - nasil olsa ates edenler misafirlerimiz degil mi ?

  ne mutlu TÜRKüm diyene - kizil1984

  başbakan birazdan esip gürler