Hatay'da 'yeni saldırı'ya karşı 6 gözaltı

Hatay'da 'yeni saldırı'ya karşı 6 gözaltı
Hatay'da 'yeni saldırı'ya karşı 6 gözaltı

Hatay Valisi Celalettin Lekesiz

Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, Türkiye'de yaşayan Suriyelilere yönelik yeni bir saldırı hazırlığındaki gruba düzenlenen operasyonda tamamı Hatay ili nüfusuna kayıtlı 6 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

HATAY - Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, kentte yeni bir saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen gruba yönelik düzenlenen operasyonda, 6 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

Reyhanlı'daki bombalı saldırıların ardından kentte geniş güvenlik önlemleri alındığını belirten Lekesiz, önlenen saldırı ile ilgili şöyle dedi: 

"Hatay'da, Suriyeli sığınmacılara yönelik olarak yeni bir bombalı saldırı ve adam kaçırma eylemi hazırlığında olan başka bir grubun olduğu bilgisinin olgunluğa erişmesi üzerine, operasyon yapılmıştır. Bir süredir, istihbarat ve güvenlik birimlerimizin takip ettiği şahısların eylem yapma ihtimalinin güçlenmesi üzerine emniyet ve jandarma ekiplerimiz tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen operasyonda, M.Ö, M.K, Ö.R, F.B, İ.A.E ve İ.T. isimli şahıslar yakalanarak, gözaltına alınmıştır. Gözaltına alınanların tamamı, ilimiz nüfusuna kayıtlı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıdır."

Reyhanlı olaylarından sonra, halkın sağduyulu davranışından dolayı memnun olduklarını belirten Lekesiz şöyle devam etti:

"Halkımızın güçlü kardeşlik ve dayanışma duyguları, bu acıları el birliğiyle atlatacak ve ilimizin huzurunu bozmak isteyenlere fırsat vermeyecektir. Bu vesileyle, Hatay Valiliği olarak, bugüne kadar özelde Reyhanlı ilçemizde, genelde tüm ilimizde yaşayan değerli vatandaşlarımızın gösterdiği metanet, sağduyu ve feraset için teşekkür ederiz."


DHA