Hava 10 derece birden soğuyor

Hava 10 derece birden soğuyor
Hava 10 derece birden soğuyor

Türkiye?nin batısında hafta sonu uzatmaları oynayan yaz, Alanya?ya yerleşti. Deniz suyu sıcaklığı 27 dereceydi. FOTOĞRAF: ÖZGÜR YILMAZ / DHA

ANTALYA/İSTANBUL - Yaz Alanya’yı sevdi. Hafta sonu 30 dereceyi aşan sıcakta sahiller doldu. İstanbul’da da yağmurlardan önceki son güneşi değerlendirmek isteyenler pikniğe, deniz kenarına koştu. Devlet Meteoroloji İşleri’nden alınan bilgiye göre Türkiye’nin batısında ‘uzatmaları oynayan’ yaz güneşi bugün yerini sağanağa bırakacak. Yağışlar Karadeniz, Akdeniz kıyılarında da hafta boyunca etkisini sürdürecek. Sıcaklıklar ise 10 derece azalacak.
Bugün Marmara, Kıyı Ege, Batı Akdeniz ile Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda sağanak ve gökgürültülü sağanak bekleniyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve Çanakkale ile İzmir, Aydın ve Muğla’da kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Yarın yağış Marmara’nın doğusu, İç Ege, Akdeniz, Batı ve Orta Karadeniz’de etkili olacak. Diğer bölgeler çok bulutlu ve parçalı bulutlu. Perşembe yağış etkisini biraz azaltarak Doğu Karadeniz, Doğu Akdeniz ve Güney Ege kıyılarında görülecek. Cuma yurdun batı bölgeleri yeniden yağışın etkisine girecek.
Bugün sıcaklıklar Marmara ve Ege’de iki ila dört derece, yarın Marmara ile Kuzey Ege’de sekiz ila 10 derece, Güney Ege ve Batı Karadeniz’de ise altı ila sekiz  derece azalacak. (Radikal)