Hava bir açıyor bir kapatıyor

Değişken hava akımlarının etkisi nedeniyle tüm yurtta hafta sonuna kadar kimi zaman sağanak yağışlı kimi zaman da güneşli...

İSTANBUL - Değişken hava akımlarının etkisi nedeniyle tüm yurtta hafta sonuna kadar kimi zaman sağanak yağışlı kimi zaman da güneşli havanın hüküm süreceği belirtildi.
Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü yetkilileri bu mevsimde yağışların genellikle sağanak şeklinde görüldüğünü belirtirken hava durumundaki değişkenliğin önümüzdeki hafta düzeleceğini ifade etti. Yetkililer hava sıcaklıklarının mevsim normallerinde seyrettiğini de belirtti.
Alınan bilgiye göre, bugün Marmara, Batı Karadeniz, Ege, Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ve İç Anadolu bölgeleri güneşli ve açık geçerken, Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun kuzeyinde gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.
Diğer yerler ise parçalı bulutlu geçecek. Cuma günü ise Marmara'nın tamamı, Batı Karadeniz, İç Anadolu'nun batısı, Ege Bölgesi'nin büyük bölümünde gök gürültülü sağanak yağışlar etkili olacak. Akdeniz ve İç Anadolu'nun doğusu açık geçecek. Cumartesi günü batı bölgeleri yağışın etkisinden kurtulurken, doğu ve kuzey bölgelerinde sağanak yağışlar görülecek. Yağışlar hafta başından itibaren yurdu terk edecek.