Hava durumu en çok onları ilgilendiriyor

'Güzel İzmir' artık sadece İzmir değil. İzmir'in içinde bir de başta Diyarbakır olmak üzere Türkiye'nin doğu ve güneydoğusundan göç dalgasıyla gelenlerin oluşturduğu ikinci bir kent daha büyüyor.

İZMİR - 'Güzel İzmir' artık sadece İzmir değil. İzmir'in içinde bir de başta Diyarbakır olmak üzere Türkiye'nin doğu ve güneydoğusundan göç dalgasıyla gelenlerin oluşturduğu ikinci bir kent daha büyüyor.
14 yaşındaki Hasan, 12 yaşındaki Ebru, 10 yaşındaki Onur, yedi yaşındaki Gülsüm, 5 yaşındaki Pelin ve iki yaşındaki Tuğba da aslında ne tam olarak İzmir ne de Diyarbakır olan bu kentin çocukları. Çocukların annesi Sultan Sara, yedi yıl önce Diyarbakır'dan İzmir'in Yeşildere semtine göç etmiş. Sultan Sara ve yedi çocuğu buldukları boş bir arsada, derme çatma kulübede yaşıyor.
Çevrede oturanlar yemek getirirse, karınları doyuyor. Yine de Hasan, Ebru, Onur ve Gülsüm, okula devam savaşı veriyor. Hasan için günün en önemli konusu hava durumu: "Yarı aç yarı tok geziyoruz. Kardeşlerimin doğru düzgün ayakkabısı, giyeceği yok. Yağmur yağmasın, hava soğumasın diye dua ediyoruz. Küçük olduğumuz için çalışamıyoruz. Banyo yapmak istiyoruz. Gıda ve giyecek yardımına ihtiyacımız var. Elini uzatacaklara minnettar olacağız."