Hava fena muhalif

İstanbul perişan
Dün yeniden yoğunlaşan kar yağışı nedeniyle İstanbul'da hayat durdu. Buzlanma ve görüş mesafesinin düşmesi nedeniyle yollar kapandı. Bağcılar'da bir kişi donarak öldü. Kentte yarın gece hava sıcaklığı eksi 7 dereceye kadar düşecek.
Otoyollar kapandı
TEM otoyolu İstanbul-Edirne bağlantısı trafiğe kapatıldı. Edirne yönüne giden araçlar Çorlu'da, Bulgaristan'dan gelenler Kapıkule ve Dereköy'de, Yunanistan'dan gelenler İpsala'da bekletildi. Bolu'da zincirsiz araçlara yol verilmiyor.
Deniz trafiği durdu
İstanbul Boğazı'ndan geçiş sınırlandı. Çanakkale Boğazı ile Bozcaada ve Gökçeada feribot seferleri yapılamadı. Marmara ve Avşa adalarına tatile gidenler mahsur kaldı. Çanakkale-İstanbul yolu ile Bursa'da birçok ilçe yolu çalışmıyor.
Trakya'da karakış
En sert kışlardan birini geçiren Trakya'da kar yağışı artarak sürüyor; bölgede 17 ilçe ve 552 köy yolu kapandı. Kurtarma ve yol açma çalışmaları çok zor yürütülüyor. Askeri birlikler yollarda kalanları tanklarla taşıdı. Tunca Nehri buz tuttu.
Güney sel ve lodos
Antalya, selden sonra lodosla boğuşuyor; 2.5 metrelik Altın Portakal heykeli ile çok sayıda palmiye ağacı devrildi. Manavgat'ta sele kapılan iki kişi toprağa verildi, kayıp üç kişiye ulaşılamadı. İzmir henüz selin şokundan kurtulamadı.
Bitecek gibi değil
Birçok ilde okullar bir ya da iki gün tatil
edildi. Doğuda 600 köy yolu kapalı. Meteoroloji, yarından itibaren kar yağışının azalacağını ancak hafta sonunda yeni bir soğuk havanın geleceğini açıkladı.
AYRINTILI HABERLER İÇİN...