Hava Kuvvetleri Komutanı emekliye ayrıldı

Hava Kuvvetleri Komutanı emekliye ayrıldı
Hava Kuvvetleri Komutanı emekliye ayrıldı
Yüksek Askeri Şura Toplantısı'nda Hava Kuvvetleri Komutanlığı görevi sona eren ve emekliliğe bir yıl süresi olduğu için hiçbir görev verilmeden sadece YAŞ üyesi olarak TSK'da kalan Orgeneral Mehmet Erten emekli oldu.

Radikal.com.tr - Genelkurmay Başkanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Mehmet Erten'in kendi isteğiyle emekliye ayrıldığını duyurdu. Başkanlığı'nın resmi internet sitesinde yer alan bilgi notunda, "Hava Kuvvetleri eski Komutanı Emekli Orgeneral Mehmet ERTEN, 30 Ağustos 2013 tarihi itibariyle; kendi isteğiyle emekliye ayrılmıştır" denildi.

1 Ağustos’ta başlayıp 3 Ağustos’ta biten Yüksek Askeri Şura Toplantısı’nda Hava Kuvvetleri Komutanlığı görevi sona eren ve emekliliğe bir yıl süresi olduğu için hiçbir görev verilmeden sadece YAŞ üyesi olarak TSK’da kalan Orgeneral Mehmet Erten emekli oldu. Erten, Balyoz davası nedeniyle ortaya çıkan kadro sorunları nedeniyle Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nda yeterli sayıda orgeneral bulunmadığından pilot sınıfından olmadığı halde Kuvvet Komutanı olmuştu. Döneminde Uludere olayı yaşanmış, bir RF4 uçağı Suriye ordusu tarafından düşürülmüştü. Mehmet Erten’in Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Tayyip Erdoğan ’ın tepkisini çektiği de basına yansımıştı. 


ANKARA