Hava Kuvvetleri'nde 'Uludere' depremi mi?

Hava Kuvvetleri'nde 'Uludere' depremi mi?
Hava Kuvvetleri'nde 'Uludere' depremi mi?
Hava Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Korgeneral Nezih Damcı ve Hava Teknik Okullar Komutanı Tümgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu'nun istifa ettiği öne sürülüyor. Korgeneral Nezih Damcı'nın adı Uludere'de 35 sivilin yaşamını yitirdiği olayda gündeme gelmişti.

Hava Kuvvetleri Kurmay Başkanı Korgeneral Nezih Damcı ve Hava Teknik Okullar Komutanı Tümgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu’nun istifa ettikleri öne sürülüyor.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Korgeneral Nezih Damcı’nın adı Uludere ’de 35 sivil vatandaşın yaşamını yitirdiği olay sırasında gündeme gelmişti.

hurriyet.com.tr’de yer alan habere göre, Yüksek Askeri Şura’nın 1-4 Ağustos ayındaki toplantısı öncesinde Hava Kuvvetleri Komutanlığı istifa iddiası ile sarsıldı. Kurmay Başkanı Korgeneral Nezih Damcı'nın istifa ettiği öne sürülüyor. Hava Teknik Okullar Komutanı Tümgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu’nun da istifacı generaller arasında olduğu belirtiliyor. Her iki istifanın durdurulması için Genelkurmay Başkanlığı’nın devreye girdiği bildirildi.

2013 yılı başından bugüne kadar Hava Kuvvetleri Komutanlığı’ndan 123’ü pilot olmak üzere 170’e yakın subayın istifa ettiği bildirildi. Askeri kaynaklar, “Maaş yetersizliği, ailevi nedenler ya da diğer mazeretler nedeniyle ayrılmak isteyen personelin bu talepleri, her yılın Ocak ayından itibaren alınmaya başlanır. Zorunlu hizmetlerini tamamlayan pilotların büyük çoğunluğu da ekonomik nedenlerden dolayı özel havayollarını tercih ediyor” değerlendirmesini yaptı.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Korgeneral Nezih Damcı’nın Uludere’de 35 sivil vatandaşın yaşamını yitirdiği olay sırasında gündeme gelmişti.