Hava Kuvvetleri'nde 'Uludere' depremi mi?

Hava Kuvvetleri'nde 'Uludere' depremi mi?
Hava Kuvvetleri'nde 'Uludere' depremi mi?
Hava Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Korgeneral Nezih Damcı ve Hava Teknik Okullar Komutanı Tümgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu'nun istifa ettiği öne sürülüyor. Korgeneral Nezih Damcı'nın adı Uludere'de 35 sivilin yaşamını yitirdiği olayda gündeme gelmişti.

Hava Kuvvetleri Kurmay Başkanı Korgeneral Nezih Damcı ve Hava Teknik Okullar Komutanı Tümgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu’nun istifa ettikleri öne sürülüyor.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Korgeneral Nezih Damcı’nın adı Uludere ’de 35 sivil vatandaşın yaşamını yitirdiği olay sırasında gündeme gelmişti.

hurriyet.com.tr’de yer alan habere göre, Yüksek Askeri Şura’nın 1-4 Ağustos ayındaki toplantısı öncesinde Hava Kuvvetleri Komutanlığı istifa iddiası ile sarsıldı. Kurmay Başkanı Korgeneral Nezih Damcı'nın istifa ettiği öne sürülüyor. Hava Teknik Okullar Komutanı Tümgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu’nun da istifacı generaller arasında olduğu belirtiliyor. Her iki istifanın durdurulması için Genelkurmay Başkanlığı’nın devreye girdiği bildirildi.

2013 yılı başından bugüne kadar Hava Kuvvetleri Komutanlığı’ndan 123’ü pilot olmak üzere 170’e yakın subayın istifa ettiği bildirildi. Askeri kaynaklar, “Maaş yetersizliği, ailevi nedenler ya da diğer mazeretler nedeniyle ayrılmak isteyen personelin bu talepleri, her yılın Ocak ayından itibaren alınmaya başlanır. Zorunlu hizmetlerini tamamlayan pilotların büyük çoğunluğu da ekonomik nedenlerden dolayı özel havayollarını tercih ediyor” değerlendirmesini yaptı.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Korgeneral Nezih Damcı’nın Uludere’de 35 sivil vatandaşın yaşamını yitirdiği olay sırasında gündeme gelmişti.


  http://www.radikal.com.tr/114388711438876

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  /// - Al Capone

  Erdogan, askerlerden borç istemistir, Faturayi da asker öduyor

  GÜLDÜRMEYİN ADAMI! - teknolog20

  İnandırıcı gelmiyor. Şöyle bir geriye dönüp cumhurriyetin 90 yıllık tarihine bakın; ister asker olsun ister bürokrat olsun kim kürtlere insanlık dışı muamele yapmışsa, kim kürtlerin evini başına yıkmışsa hep terfi etmişlerdir. Sivil ise milletvekili olmuştur, asker ise üstün hizmet madalyası almıştır. Türkiyede bu uygulama bir devlet geleneği haline gelmiştir. Bu yüzden komutanların istafa gerekçelerine böyle bir ihtimal veremiyorum.

  Iste - Ari Zerdüst

  Erdoganin Roboski ailelerle görüsürken söyledigi" ben emri vermedim" söyleminden sonra bir-iki kurban bulunup danisikli bir temelde bu olayin üstü örtülerek devlet ve iktidarin isledigi suc örtülecek diye belirtmistim.Bunun kokulari gelmeye basladi bile.

  Geçiniz - Murat Odak

  Umrumuzda değil. Askerden askerlik yapması dışında bir şey beklemiyoruz. Subayların ağzının içine baktığımız dönemler geride kaldı.

  DİKKAT ÇEKİCİ - pispor

  sebebi Uludere de katledilen 34 Kürt vatandaşın vur talimatını verenlerin bilindiği halde ve yapan kişinin bunu inkarı sonunda bu komutanların istifa etmesi düşündürücü

  alaka - BerdanRonin

  uludere ile alakası yoktur olsa 580 gün sonra mı olur