Hava sıcaklığı artacak

Sıcaklıklar cuma günü İstanbul'da 17, İzmir'de 19, Ankara'da 9, Samsun'da 15, Antalya'da 22, Adana'da 20 ve Erzurum'da 1 dereceye kadar yükselecek.

Meteorolojik verilere göre, hava sıcaklığı perşembeden itibaren tüm yurtta 6 derece artacak. Yağışlı hava bugün yurdun kuzey ve batı kesimlerinde, yarın kuzey ve doğu bölgelerinde etkili olacak. Sıcaklıklar cuma günü İstanbul'da 17, İzmir'de 19, Ankara'da 9, Samsun'da 15, Antalya'da 22, Adana'da 20 ve Erzurum'da +1 dereceye kadar yükselecek. Yarın Marmara'nın doğusu, Karadeniz ve Ankara çevresi ile Van-Hakkari kesimi yağmur alırken, Sivas çevresi, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ve Erzurum-Kars bölümünde kar yağışı görülecek. Kıyı Ege ve Antalya'da gökyüzü açık, diğer yerler parçalı bulutlu olacak.
Perşembe günü Kars ve Artvin'de yağmur var, yağmur yükseklerde kara dönüşecek. Ege, İç Anadolu ve Akdeniz az bulutlu ve güneşli, diğer bölgeler parçalı bulutlu. Bütün bölgelerde sis görülecek.
Cuma günü ise Orta ve Doğu Karadeniz'in kıyısı yağmurlu olacak. Batı ve güney bölgelerimiz yine az bulutlu ve açık, diğer yerler parçalı bulutlu olacak.