Hava sıcaklığı iyice düşecek

Olumsuz hava koşulları tüm yurdu etkilerken, hava sıcaklığı daha da düşecek. Balkanlar'dan gelen ve tüm yurdu etkisi altına alan soğuk hava dalgası nedeniyle kuzey ve iç kesimlerde hava sıcaklığının 10 ile 12 derece arasında azalması bekleniyor.

İSTANBUL - Olumsuz hava koşulları tüm yurdu etkilerken, hava sıcaklığı daha da düşecek. Balkanlar'dan gelen ve tüm yurdu etkisi altına alan soğuk hava dalgası nedeniyle kuzey ve iç kesimlerde hava sıcaklığının 10 ile 12 derece arasında azalması bekleniyor. İki gün boyunca kar yağışı, İç Anadolu ve doğuda etkili olacak.
Bugün Karadeniz'in batısı, İç Anadolu ve Doğu Anadolu'nun kuzeyinde kar yağışı görülecek. Don ve buzlanma ise İç Anadolu'yu etkileyecek. Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu'da gökgürültülü sağanak yağış, Ege ve Marmara'da ise parçalı bulutlu bir hava görülecek.
Yarın kar yağışı Batı Ege, Akdeniz ve Marmara'nın batısı hariç tüm yurtta etkili olacak. Salı günü, Marmara, Ege, Akdeniz ve İç Anadolu'nun güneyinde parçalı bulutlu bir hava hâkim olacak. Kar yağışı Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu ve Doğu Anadolu'yu etkileyecek.
İstanbul'da karla karışık yağmur
İstanbul'da bugün karla karışık yağmur ve hafif kar yağışı görülecek. Hava sıcaklıklarının yarın en yüksek 5, en düşük 0 derece olması bekleniyor. Yetkililer vatandaşları don ve buzlanmaya karşı önlem almaları için uyardı. Hava koşulları dün yurdu şöyle etkiledi:

  • Kar, Van'ın Bahçesaray ilçesinde etkili oldu. Bahçesaray-Hizan karayolunda ulaşım güçlükle sağlanıyor.
  • Lodos, Gökçeada-Çanakkale ve Bozcaada-Geyikli arasındaki deniz ulaşımını aksattı.
  • Bursa'da lodos nedeniyle sobadan sızan karbonmonoksit gazından etkilenen 60 kişi, tedavi altına alındı.
  • Bolu Dağı Bakacak mevkisinde, sisle birlikte kar başladı. Görüş mesafesi 40 metreye düştü.