Hava sıcaklıkları daha da artacak

Mevsim normallerinde seyreden hava sıcaklıkları, yarından itibaren kademeli olarak artarak mevsim normallerinin üzerine çıkacak.

Yurt genelinde mevsim normallerinde seyreden hava sıcaklıklarının, yarından itibaren kademeli olarak artarak mevsim normallerinin üzerine çıkacağı bildirildi.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, yarın yurdun iç ve doğu kesimlerinde başlayacak sıcaklık artışları, salı günü güney, iç ve doğu bölgelerde de hissedilecek. Hava sıcaklığındaki artışlar, çarşamba günü Marmara'nın batısı ile kuzey Ege kıyıları dışında kalan tüm yurtta devam edecek.
Beklenen artışlarla birlikte, çarşamba günü gölgede ölçülen en yüksek hava sıcaklığı değerlerinin, Güneydoğu Anadolu'da 41-42, Akdeniz ile batı ve orta Karadeniz'in iç kesimlerinde 38-39, İç Anadolu ile Doğu Anadolu'nun batısında 36-37 derece cıvarında olacağı tahmin ediliyor.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü yetkilileri, sıcak havaya karşı özellikle salı ve çarşamba günleri beklenen yüksek hava sıcaklıkları sebebiyle meydana gelebilecek olumsuz şartlar ile muhtemel orman yangınlarına karşı vatandaşların ve ilgililerin tedbirli olmaları uyarısında bulundu.