Hava soğuyacak

Mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıkları, bugünden itibaren azalacak.

İSTANBUL - Mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıkları, bugünden itibaren azalacak. Yurdun kuzey kesimleri ise haftaya yağışlı havayla başlayacak. Çarşamba gününden itibaren hava sıcaklığı mevsim normallerinde seyredecek. Sıcaklıklardaki düşüş en çok İç Anadolu Bölgesi'nde hissedilecek.
Hava sıcaklıklarının son üç gündür 33-36 derece arasında seyrettiği Antalya'da da, sıcaklık ve nem oranı düştü.
Sağnak bekleniyor
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre bugün Marmara'nın doğusu, İç Ege, Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri ile İç Anadolu Bölgesi'nde gök gürültülü sağanak bekleniyor. Yağışlar yarın ve çarşamba günü de Karadeniz bölgesi, Doğu Anadolu bölgesinin kuzey, Marmara Bölgesi'nin kuzey ve doğusu ile İç Anadolu'nun kuzey kesimlerinde devam edecek.
Yetkililer sıcaklık düşüşlerinin en çok İç Anadolu'da hissedileceğini belirterek, bu bölgede 36-37 derece civarında olan en yüksek hava sıcaklığı değerinin bugün 31-32, yarın ise 27-28 dereceye düşeceğini bildirdi. Marmara ve Ege dışında kalan tüm bölgelerde hava sıcaklığının normalin 4 ile 6 derece üzerinde seyrettiğini ve çarşamba gününden itibaren hava sıcaklığının yurtta mevsim normallerine döneceğini söyledi.