Hava soğuyor, kar da yağacak

Erken baharın rehavetine kapılan Türkiye, dün Orta Akdeniz'den gelen yağışlı havanın etkisine girdi.

ANKARA - Erken baharın rehavetine kapılan Türkiye, dün Orta Akdeniz'den gelen yağışlı havanın etkisine girdi. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan 'Meteorolojik Uyarı'ya göre; hava sıcaklıkları yağışla birlikte kuzeybatı bölgelerden başlayarak 8-10 derece azalacak. Rüzgâr şiddetini artırarak poyrazdan, yer yer saatte 80-90 km. hızla esecek. Yağmur ve sağanak şeklinde başlayacak yağış, yarın akşam Marmara'nın güneydoğusu, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile İç Ege'de karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.
Yağışlı hava cuma günü Trakya dışında tüm yurtta etkili olacak. Yağışlar; Marmara'nın doğusu, İç Ege, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile İç Anadolu'nun kuzeyinde kar, diğer yerlerde yağmur şeklinde devam edecek. Hafta sonunda ise yağışlı havanın etkisini yitireceği tahmin ediliyor.
Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri yurdun kuzey ve iç bölgelerinde poyraz fırtınası ile etkili yağışların oluşturacağı olumsuz şartlara karşı, vatandaşların ve ilgililerin tedbirli olmalarını istedi.