Havaalanında tarikat liderlerini karşılama izdihamı

Havaalanında tarikat liderlerini karşılama izdihamı
Havaalanında tarikat liderlerini karşılama izdihamı
Mahmut Hoca olarak bilinen İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu ve Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü bu sabah umreden döndü.Umreye gidişinde uğurlamak için Atatürk Havalimanı'na akın eden çok sayıda Mahmut Ustaosmanoğlu müridi, gidişte olduğu gibi dönüşte de cemaat liderlerini göremedi.

THY'nin tarifeli uçağıyla Medine'den 07:40'da İstanbul'a gelen Mahmut Ustaosmanoğlu ve Cübbeli Ahmet Hoca, çok sayıda müridi Atatürk Havalimanı'na sabahın erken saatlerinden itibaren geldi. Sarıklı cüppeli erkeklerle çarşaflı kadınlardan oluşan topluluk Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde hocalarını bekledi. Mahmut Ustaosmanoğlu ve eşi Müşerref Ustaosmanoğlu, dış hatlar geliş terminali yerine A-Kapısı olarak adlandırılan başka bir kapıdan çıkartılarak müritlerine gösterilmedi. Uzun süre cemaat liderlerini havalimanında bekleyen yaklaşık 500 kadar Ustaosmanoğlu müridi, Ustaosmanoğlu'nun başka bir kapıdan çıkış yaptığını öğrenince hayal kırıklığı yaşayarak terminalden ayrıldılar.
Bu arada aynı uçakla umreden gelen Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü de İstanbul'a geldi. Cübbeli Ahmet Hoca dış hatlar terminalinden çıkarken, müridleri tarafından karşılandı. Cübbeli Ahmet Hoca, duygularının sorulması üzerine "Allah kabul etsin. Allah kabul etmezse fayda yok” dedi. Cüppeli Ahmet Hoca Umre ziyaretinin nasıl geçtiği şeklindeki soruya ise " Elhamdülillah. İyi geçti. Allah herkese nasip etsin." şeklinde karşılık verdi. (dha)