Havalar 8-10 derece soğuyacak

Balkanlar üzerinden gelen yağışlı hava, yarın Türkiye'yi etkisi altına alacak. Hava sıcaklıkları, tüm yurtta hissedilir derecede (8-10) azalacak.

Güneşli günlerin ardından kış yeniden yüzünü gösteriyor. Türkiye yarından itibaren yeni bir yağışlı havanın etkisine giriyor. Tüm Türkiye kışa teslim olurken, hava sıcaklığı perşembeden itibaren hissedilir derecede düşecek.
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Balkanlar üzerinden gelen yağışlı hava, yarın Türkiye'yi etkisi altına alacak.
Genellikle yağmur ve sağanak şeklinde görülecek yağışlar, hava sıcaklığında beklenen azalmayla, yurdun kuzeybatı kesimlerinde kara dönüşecek. Mevsim normallerinde seyreden hava sıcaklığı, perşembe günü kuzeybatı bölgelerden başlayarak zamanla tüm yurtta hissedilir derecede (8-10) azalacak.
Güney ve batı bölgelerde görülecek etkili sağanak yağış ve lodos fırtınası ile perşembe günü yurdun kuzeybatı kesimlerinde poyraz fırtınasıyla birlikte beklenen kar yağışlarının oluşturacağı olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları istendi. Önümüzdeki 3 günün hava raporu ise şöyle:
* Salı: Marmara ve Ege yağmur etkili olurken, diğer bölgeler parçalı bulutlu. İç kesimlerde sis etkili olacak.
* Çarşamba: Marmara, Ege, Batı ve Orta Karadeniz, İç Anadolu, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu’nun tamamı yağmurlu. Yağmur özellikle Ege’nin güneyi ve Antalya çevresinde etli olacak. Trakya ve Malatya çevresinde kar bekleniyor. Diğer bölgeler parçalı bulutlu.
* Perşembe: Trakya, Marmara’nın tamamı, Bolu ve Ankara çevresi, İç Ege ve Eskişehir’de kar yağışı görülürken, Doğu Anadolu’nun doğusu dışında diğer bütün bölgeler yağmur alacak.