Havalimanı'na Şerafettin Elçi ismi asıldı

Havalimanı'na Şerafettin Elçi ismi asıldı
Havalimanı'na Şerafettin Elçi ismi asıldı
Başbakan Erdoğan'ın Cuma günü açılışını yapacağı Şırnak Havalimanı'na Şerafettin Elçi ismi asıldı.

ŞIRNAK – Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın açıklaması ardından Şırnak Havalimanı'na geçen aralık ayında vefat eden 'Şerafettin Elçi' ismi asıldı. Başbakan Erdoğan'ın Cuma günü açılışını yapmak için geleceği Şırnak'ın Cizre İlçesi BDP teşkilatı Şerafettin Elçi ismine jestle karşılık vermek için yaklaşık 20 bin kişi ile Başbakan Erdoğan'ı karışlamaya hazırlanıyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , iki hafta Bingöl Havalimanı'nı açılışı sırasında Şırnak'ın Cizre ile İdil İlçesi arasında yapılan Şırnak Havalimanı'na BDP desteğiyle Diyarbakır'dan Milletvekili seçilen 25 Aralık 2012 tarihinde Ankara 'da vefat eden Şerafettin Elçi adının verileceğini açıkladı. Erdoğan'ın açıklaması ardından yaptırılan tesise bugün 'Şerafettin Elçi Havalimanı' yazısı asıldı. Başbakan Erdoğan'ın Cuma günü açılışını yapacağı havalimanında son hazırlıkları sürüyor. Ankara'dan gelen bir heyet çalışmaları gözden geçirirken, Cizre İlçe Jandarma Komutanı Albay Hikmet Öz de havalimanında alınacak güvenlik önlemleri ile ilgili çalışma yaptı.

BDP'den karşılama jesti
Şırnak Havalimanı'na, BDP'nin desteğiyle Diyarbakır'dan milletvekili seçilen KADEP eski Genel Başkanı Şerafettin Elçi'nin adının verilmesine BDP'de bir jest ile karşılık vermeye hazırlanıyor. BDP Cizre İlçe Başkanı Mehmet Ata Bilen, Cuma günü havalimanı açılışı için Şırnak'a gelecek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı karşılamak üzere, 20 bin kişilik davetiye bastırdıklarını söyledi. Partilileri davetiye göndererek, açılışa katılmalarını isteyeceklerini belirten Bilen, "Bu süreç için çok iyi. Biz memnun oluyoruz. Parti olarak, bütün teşkilatımız olarak katılacağız. Hazırladığımız davetiyeleri halka dağıtacağız, halkı Başbakan Erdoğan'ı karşılamaya çağıracağız" dedi. 

Ramazan İMRAĞ / DHA


  http://www.radikal.com.tr/114305811430583

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  yok artık - denizantakya

  bu ne ya...bdp gözümden harbi düştü...zaten bu çözüm sürecinde onların çizgileri de iyice çözüldü.hiç yakıştıramadım.

  böyle olmalı... - kn1985

  işte böyle olmalı artık... çok sevindirici bir haber... gölgemizden korkmayı bırakalım artık...

  DEMİRELE KÜFÜR EDERLERDİ - hektor62

  Her ile bir havalimanı saçmalığı Demierel zamanında yapılan bir uygulamaydı. Sorması ayıp Bingöl, Şırnak gibi illere hangi havayolu şirketi tarifeli sefer koyacak. İnsanların ödediği vergiler atıl kalacağı belli böyle yatırımlarda çarçur edilmemeli.