Havalimanının suç makineleri

Atatürk Havalimanı'na yurtdışından gelen yolcuları evlerine kadar takip eden ve eşyalarını taşıma bahanesiyle yaklaşarak hırsızlık yapan yedi çocuk yakalandı.

İSTANBUL - Atatürk Havalimanı'na yurtdışından gelen yolcuları evlerine kadar takip eden ve eşyalarını taşıma bahanesiyle yaklaşarak hırsızlık yapan yedi çocuk yakalandı. Çocuklardan 13 yaşındaki Y.K.'nın 83 kez hırsızlıktan yakalanıp serbest bırakıldığı ve yedi hırsızlık olayından da arandığı belirlendi.
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekipleri son zamanlarda havalimanından yolcuları takip ederek eşyalarını taşıma bahanesiyle hırsızlık yapan çocukların artması üzerine çalışma başlattı. Yapılan iki operasyonla yakalanan yedi çocuk, çocuk şube müdürlüğüne gönderildi. Çocuklardan 13 yaşındaki Y.K.'nin 83 kez hırsızlıktan yakalanıp serbest bırakıldığı ve yedi hırsızlık olayından da arandığı ortaya çıktı. Y.K. ile birlikte yakalanan 14 yaşındaki F.Ş.'nin 45, E.A.'nın ise 25 kez hırsızlıktan yakalandığı belirlendi. İkinci operasyonda gözaltına alınan üç kardeşten C.A. hakkında 62, G.A. hakkında 26, H.A. hakkında da 17 kez işlem yapıldığı tespit edildi. S.C.'nin ise tam 78 kez hırsızlıktan karakola getirildiği belirtildi. Çocuk Şubesi'nde işlemleri yapılan çocuklar, Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nün çeşitli kurumlarına teslim edildi.


    http://www.radikal.com.tr/7663027663020

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.