Havuzlu sitede yönetim direk dikip Kuran yayınına başladı!

Havuzlu sitede yönetim direk dikip Kuran yayınına başladı!
Havuzlu sitede yönetim direk dikip Kuran yayınına başladı!

?Havuzda mayoyla yüzerken aniden Kuran sesi duyuyoruz. Hoş olmuyor? diyen site sakinleri şikâyetçi. FOTOĞRAF: TESLİME TOSUN / DHA

ANTALYA - Havuzlu lüks sitede ramazan ayının gelmesiyle birlikte her gün hoparlörden Kuran, ilahi ve ezan yayını yapılması tartışma yarattı. Antalya Konyaaltı Liman Mahallesi’ndeki Konyaaltı Evleri Sitesi yönetimi ramazanı havuzbaşına altı metrelik direğe diktirdiği üç hoparlörle karşıladı. Hoparlörler yardımıyla yönetim odasındaki radyodan siteye Kuran, ilahi ve ezan yayını yapılmaya başlandı.
İftar öncesi bir saat yapılan bu yayından rahatsız olan bazı site sakinleri, yönetime itiraz etti. Sitede oturanların “Havuzda mayo ile yüzerken bir anda Kuran sesi duyuyoruz. Bu hoş olmuyor” itirazlarını site yönetimi dikkate almadı. Bazı site sakinleri, Konyaaltı Kaymakamlığı ve belediyeye şikâyette bulundu.
Site yönetiminin uygulamasına tepki, Antalya Müftüsü Mahmut Yeleser’den geldi. Müftü Yeleser, “Her site idaresi hoparlör koyup, ezan okutursa huzursuzluk olur, karmaşa olur. Vatandaşlarımıza din hizmetini sunmak bizim işimiz. Cami olmayan yerlerde hoparlör koyarak Kuran veya ezan okutmak mevzuata aykırıdır” dedi.
Konyaaltı Belediyesi Zabıtadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Tuncay Sarıhan da site idaresinin yaptığının kabul edilemez olduğunu belirterek “Herkesin evinde televizyonu var. Teknoloji bu kadar ilerlemişken bahanesi oruç açmak bile olsa sitenin ortasına direk dikip hoparlör takılamaz” diye konuştu. (dha)