Hayalet silah 'kaza'yla bulundu

Susurluk benzeri kazada, kamyonla çarpışan cipte bulunan biri emekli başkomiser dört kişi öldü, kamyondaki iki kişi yaralandı. Hurdaya dönen cipte yapılan aramada dört silah, esrar, biber gazı ve çek-senet bulundu.
Haber: SEZER KÜÇÜKKURT / Arşivi

AFYONKARAHİSAR - Susurluk benzeri kazada, kamyonla çarpışan cipte bulunan biri emekli başkomiser dört kişi öldü, kamyondaki iki kişi yaralandı. Hurdaya dönen cipte yapılan aramada dört silah, esrar, biber gazı ve çek-senet bulundu.
Afyonkarahisar-Dinar karayolunun 90. kilometresinde dün sabaha karşı meydana gelen kaza Susurluk'u hatırlattı. Antalya yönüne giden cip, saat 03.40 sıralarında İbrahim Anık yönetimindeki kamyonla kafa kafaya çarpıştı. Kamyon şoförü Anık'la yanında bulunan 32 yaşındaki Güngör Bozbaba hastaneye kaldırıldı. Hurdaya dönen cipte sürücüsü işadamı Hüseyin Mert ile birlikte Tunceli'nin Pülümür ilçesi doğumlu ve İstanbul Kadıköy nüfusuna kayıtlı emekli başkomiser Mehmet Şanlı, Trabzon'un Of ilçesi nüfusuna kayıtlı işadamı 41 yaşındaki Turan Balık ve Antalyalı işadamı 50 yaşındaki Zekeriya Kocagöz'ün kaza sırasında öldüğü anlaşıldı. Cipte sıkışan cesetler yaklaşık iki saat süren çalışma sonucu çıkarıldı. Yapılan ilk incelemede emekli başkomiser Mehmet Şanlı'nın İstanbul'da oturduğu, işadamları Hüseyin Mert ile Zekeriya Kocagöz'ün Antalya'da müteahhit ve turizmcilik yaptığı, Turan Balık'ın da yine Antalya'da bar sahibi olduğu belirlendi. Cipte ölenlerin tamamının alkollü olduğu ileri sürülürken, Turan Balık'ın Trabzon'da ölen annesinin cenazesinden döndükleri belirtildi.
Cipte yok yok
Cipte yapılan aramada Baretta marka otomatik tüfek ve tabanca, Hector Koch marka tabanca ve hayalet silah olarak bilinen Glock, bu silahlara ait şarjör ve çok sayıda mermi ile esrar, biber gazı, değeri 100 bin dolardan fazla çek ve senet bulundu. İkisi ruhsatsız olan silahlarla çek ve senetlerin cipin gizli bölmelerinde bulunması dikkati çekti.