'Hayat her yaşta güzeldir'

Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'na (SHÇEK) bağlı Adana Huzurevi'nde kalan 90 yaşındaki Hayriye Daşkan, ilerleyen yaşına rağmen çocuklar gibi şen.

ADANA - Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'na (SHÇEK) bağlı Adana Huzurevi'nde kalan 90 yaşındaki Hayriye Daşkan, ilerleyen yaşına rağmen çocuklar gibi şen. Dört yıl önce kurulan huzurevi tiyatro grubunda oyuncu, Türk sanat müziği korosunda da solist olarak emek veren Daşkan, Şener Şen'in 'Gönül Yarası' adlı filminde de rol aldı. Arkadaşlarının kendisini 'artist' diye çağırdığını belirten Hayriye nine, "Hayat her yaşta güzeldir. İnsan hangi yaşta olursa olsun mutlu olmasını bilmeli. 40 yıl önce vefat eden eşimden kalan emekli maaşı bana yetiyor. Aç değilim açıkta değilim, sağlığım yerinde mutlu olmam için bunlar bana yetiyor" dedi.
Huzurevi müdürü Nurdan Kama ise Hayriye Daşkan'ın huzurevinin en renkli siması olduğunu belirtti. Kama "Hayriye nine 'Bir Türk Filmi' adlı oyunda asistan kızı, Romeo ve Jüliet oyununda Jüliet'in annesini, 'Düğün ya da Davul'da kaynanayı, 'Hababam Sınıfı'nda da yaramaz öğrenciyi başarıyla canlandırdı" diye konuştu.


    http://www.radikal.com.tr/7400027400020

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.