Hayat kadını HIV'li çıktı

İş, sosyete ve spor camiasından birçok kişiyle cinsel ilişkiye girdiği öne sürülen yabancı uyruklu bir kadında HIV, iki kadında da Hepatit B virüsü çıktı.

İSTANBUL - İş, sosyete ve spor camiasından birçok kişiyle cinsel ilişkiye girdiği öne sürülen yabancı uyruklu bir kadında HIV, iki kadında da Hepatit B virüsü çıktı.
Moldavyalı Natalia Gribal adlı kadının telefonla arayarak, manken yapılacağı vaadiyle kendisini getiren kişiler tarafından erkeklere zorla satıldığını bildirmesi üzerine polis harekete geçti. Yabancılar Müdürlüğü ekiplerinin İstiklal Caddesi'ndeki bir otele dün sabah yaptığı baskında Gribal, şebekenin elinden kurtarıldı. Şebeke lideri Alina Muradova gözaltına alınırken, yardımcısı Melisa Kağan Chtvas kaçtı. Şebekenin fuhuş yaptırdığı Moldavya uyruklu Natali Matinga ile Rus Anzhelka Marchenko ve İnna Belkusova gözaltına alındı.
200 kişiyle birlikte olmuş
Yabancılar Şube Müdürlüğü'nde sorgulanan şebeke üyelerinin, kadınların fotoğraflarını müşterilerine e-mail veya cep telefonlarından SMS mesajı aracılığıyla ulaştırdıkları ve istenen kadınları 100-200 dolar karşılığı sattığı saptandı. Yakalanan hayat kadınlarının Zührevi Hastalıklar Hastanesi'ndeki kontrolünde Moldavyalı Natalia Matinga'nın HIV, Rus Anzhelika Marchenko ve İnna Belousova'ın Hebatit B virüsü taşıdığı belirlendi. HIV'li Matinga'nın yaklaşık 200 kişiyle birlikte olduğu, hastalıklı kadınlarla birlikte olan adları gizli tutulan birçok ünlünün hastalığa karşı uyarıldığı belirtildi.


    http://www.radikal.com.tr/7626187626180

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.