'Hayatımızdan endişe duyduk'

Çeçen teröristlerin gerçekleştirdikleri silahlı eylemde rehin alınanlar olay sırasında çok korktuklarını belirtirken, teröristlerin otele girerken açtığı ateş sırasında otelin giriş ve üst katlarındaki camlar hasar gördü.

İSTANBUL- Çeçen teröristlerin gerçekleştirdikleri silahlı eylemde rehin alınanlar olay sırasında çok korktuklarını belirtirken, teröristlerin otele girerken açtığı ateş sırasında otelin giriş ve üst katlarındaki camlar hasar gördü.
Yeni Zelanda'dan İstanbul'a turist olarak gelen ve Swissotel'de kalan Stephanne Ellenhan, baskın ardından ülkesine döndü. Ellenhan, "Gece birden otele girdiler. İlk başlarda çok korktuk. Hâlâ şoktayım. Sabaha kadar uyuyamadık. Eylemi bitirdiklerinde yüzleri gülmeye başladı" dedi.
'Zarar vermediler'
Swissotel'de bir sempozyuma katılmak için gelen Carol ve Helen ise izlenimini şöyle anlattı: "Ellerindeki silahlarla otelde dolaştılar. Ancak hiçbirimize zarar vermediler. Yine de hayatımızdan endişe duyduk. Sabah birbirleriyle gülerek konuştuklarını gördüğümüzde, eylemin sona erdiğini anladık"


    ETİKETLER:

    İstanbul