Hayatta kalmanın faturası!

Şeker hastası İsmail Demir, 'ihtiyaçtan fazla ilaç yazdırdığı ve kurumu zarara uğrattığı' için Emekli Sandığı'na 46 bin 903 YTL borçlu çıktı!
Haber: NECİP KARATUNA / Arşivi

BALIKESİR - Şeker hastası İsmail Demir, 'ihtiyaçtan fazla ilaç yazdırdığı ve kurumu zarara uğrattığı' için Emekli Sandığı'na 46 bin 903 YTL borçlu çıktı!
17 yıldır şeker hastası olan İsmail Demir, 2000 yılında hizmetli olarak çalıştığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden malulen emekli oldu. Bu arada 177 kiloya çıktı, şikâyetleri arttı ve geçen yıl, Uludağ Üniversitesi'nde sol bacağı kesildi. Ameliyatın ardından da 'Ayakta tedavi kapsamına giren, tip 1 diyabet, hipertansiyon, obezite, insülin rezistansı sendromu, organik psikoz, diyabetik ayak enfeksiyonu ilaçları kullanması uygun görüldü' denilen bir rapor düzenlendi. Rapor 8 Ağustos 2005'te yenilendi. Ancak Demir'e 21 Haziran'da Emniyet Sandığı'ndan bir yazı geldi. Yazıda, müfettişlerce düzenlenen rapora dayanılarak, 'İhtiyaçtan fazla ilaç yazdırarak, kurumu 45 bin 160 YTL'si anapara, 1.742 YTL'si faiz olmak üzere toplam 46 bin 903 YTL zarara uğrattığı' ve bu bedelin Demir'in maaşından kesilmesine karar verildiği bildirildi. Bir bacağını kaybetmenin üzüntüsüne bir de borç yükü eklenen Demir, "Sürekli kullandığım, hayati önem taşıyan ilaçları yazdıracak doktor bulamıyorum. Yanlışın bir an önce düzeltilmesi gerekir" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7645357645350

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.