Hayattan tek isteği, iki protez el

Sınıfta yazılı var. Herkes bildiklerini kâğıda dökerken biri var ki, yanıtları bildiği halde herkesten çok zorlanıyor. Çünkü elleri yok, iki dirseğinin arasına yerleştirdiği kalemle yazmak kolay olmuyor...

VAN - Sınıfta yazılı var. Herkes bildiklerini kâğıda dökerken biri var ki, yanıtları bildiği halde herkesten çok zorlanıyor. Çünkü elleri yok, iki dirseğinin arasına yerleştirdiği kalemle yazmak kolay olmuyor...
Van'ın Özalp ilçesinde küçük yaşta tandıra düşen ve yanma sonucu ellerini kaybeden 12 yaşındaki Bülent Kavut'un hayattan tek isteği bir çift protez ele kavuşmak. 6. sınıf öğrencisi Bülent, ilçeye 10 kilometre uzaklıktaki Savatlı Köyü'nde oturuyor. Her gün servisle ilçedeki Atatürk İlköğretim Okulu'na geliyor. Yedi kardeşler, anne ve babası o küçükken kanserden ölmüş. Şimdi ağabeyinin yanında kalıyor. Okulunda mutlu, tek şikâyeti sınavlarda yanıtları yetiştirememesi:
"Küçükken evimizin tandırına dengemi kaybederek düştüm. Ateşin etkisiyle bileğimden itibaren iki elim yandı. Ellerim olmamasına rağmen kendimi zorlayarak yazı yazmayı öğrendim. Ama yavaş yazdığım için özellikle sınavlarda geç kalıyorum."
Tek sosyal güvencesi yeşil kart. Protez el için hiçbir yere başvurmamış. Şimdi yardım için kaymakamlığa başvurmak istiyor:
"Hayatta tek isteğim, diğer arkadaşlarım gibi ele sahip olmak. Eğer protez ellerim olsa her şeyi daha kolay yapabilirim. Hayırseverlerden bana yardım etmelerini bekliyorum."
Elleri olmamasına rağmen resim yapabilen ve özellikle arkadaşlarıyla basketbol oynamayı çok seven Bülent için sınıfın rehber öğretmeni Fatma Koç "Çok çalışkan" diyor.
Arkadaşları da Bülent'e yardım için seferber durumda. Sınıf arkadaşı Ayşegül Bektaş hayırseverlere sesleniyor: "Biz yardım edemiyoruz ama hayırseverler sayesinde Bülent'in de elleri olabilir..."