Hayda bre sanal âlem!..

Bir pehlivan, Kırkpınar'da güreşen sporcuları 'Türk geyleri' başlığıyla yayımlayan ve fotoğraflarını cep telefonlarına logo olarak satan yabancı internet sitesine savaş açtı.

ÇORUM - Bir pehlivan, Kırkpınar'da güreşen sporcuları 'Türk geyleri' başlığıyla yayımlayan ve fotoğraflarını cep telefonlarına logo olarak satan yabancı internet sitesine savaş açtı.
Çorum Barosu avukatlarından Onur Akbaş, müvekkili olan ve Kırkpınar'da güreşen sporcu Ö.K.'nin fotoğrafını ve diğer Kırkpınar güreşçilerini 'Türk geyleri' olarak yayımlayan İngiltere merkezli bir internet sitesi hakkında, 10 Temmuz'da Çorum Sulh Hukuk Mahkemesi'nde delil tespit davası açtığını söyledi. Akbaş, bilirkişi heyetiyle birlikte www.terrygeorge.co.uk adresli sitede yapılan incelemede, Kırkpınar'da güreşen sporcuların fotoğraflarının, 'Türk geyleri' adı altında teşhir edildiğini ayrıca internet üzerinden cep telefonlarına logo olarak satışının yapıldığını tespit ettiklerini belirtti.
Maddi-manevi tazminat istenecek
Avukat Akbaş, bundan sonra internet sitesinin yöneticileri hakkında maddi ve manevi tazminat davası açacağını söyledi. Yayının, dünya çapında beğeni kazanmış, gıptayla bakılan tüm Türk güreşçilerine ve Türk ata sporuna karşı yapılan çirkin bir yayın ve karalama olduğunu ifade eden Akbaş "Bu davanın bir diğer özelliği, Türkiye ve Türk milleti hakkında asılsız, yakışıksız ve iftiralarla dolu yayınlar yapan bazı yabancı medya organlarının bu tür yayınları yapmadan önce iyi düşünmeleri gerektiğini sağlayacağını ümit ediyorum" diye konuştu.


    http://www.radikal.com.tr/7527677527670

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.