Haydi kızlar patene!

Buca Hasanağa Bahçesi Buz Pisti'nin senkronize takımındaki 10 kızdan altısı Buca Kız Yetiştirme Yurdu'ndan. 13-17 yaşlarındaki kızların en büyük isteği, Türkiye'yi dünyada temsil etmek.

İZMİR - Buca Hasanağa Bahçesi Buz Pisti'nin senkronize takımındaki 10 kızdan altısı Buca Kız Yetiştirme Yurdu'ndan. 13-17 yaşlarındaki kızların en büyük isteği, Türkiye'yi dünyada temsil etmek.
İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü bünyesindeki piste giden 17 yaşındaki Nurtaç Soy, 14 yaşındaki Emine Yavuz ve kardeşi 13 yaşındaki Hatice Yavuz, 14 yaşındaki Yasemin İnan, Zeynep Çeribaş ile Neslihan Tilki buz patenine gönül vermiş. Buz pateniyle 1.5 yıl önce tanıştıklarını söyleyen Nurtaç Soy, "Pistin yurt ile yakın olması bizim için büyük avantaj. Okul çıkışı geliyor ve yaklaşık iki saat çalışıyoruz" dedi.
Derslerini aksatmamaya özen gösterdiklerini belirten Emine ve Hatice Yavuz kardeşler, "İleride Türkiye'yi dünyada temsil etmek istiyoruz" diye konuştu. Yasemin İnan ise Buca Yetiştirme Yurdu Müdürü Rahime Kardaş'ın kendilerini teşvik etmesiyle bu spora başladıklarını söyledi.
Yetiştirme yurdu öğrencilerinin kostüm, eşofman, paten gibi ihtiyaçlarını diğer kursiyerlerin velileri karşılıyor. Antrenör Neşe Olcay, "Onların gösterdiği üstün gayret diğerlerine de örnek. Hepsinin dersleri çok iyi" dedi. Olcay, Senkronize takımın bu yıl İzmit'teki yarışmada Türkiye üçüncülüğü elde ettiğini belirtti.