Hayri Kozakçıoğlu intihar etti

Hayri Kozakçıoğlu intihar etti
Hayri Kozakçıoğlu intihar etti
Eski OHAL Valisi ve milletvekili Hayri Kozakçıoğlu evinde ölü bulundu. Emniyet Kozakçıoğlu'nun intihar ettiğini doğruladı.

İSTANBUL - Eski emniyet müdürü, vali ve milletvekili Hayri Kozakçıoğlu evinde ölü bulundu. Polis, olayda şüphe olmadığını Kozakçıoğlu'nun, kendisini beylik tabancasıyla kalbinden tek kurşunla vurduğunu belirtti.

Edinilen bilgiye göre, 75 yaşındaki Kozakçıoğlu'nun cansız bedeni Sarıyer, Reşitpaşa'daki evinin çalışma odasında sabaha karşı bulundu. Eşinin kilitli kapıyı açamayıp polise haber vermesi üzerine olay yerine gelen ekipler kapıyı çilingir yardımıyla açtı. İçeri girildiğinde Kozakçıoğlunun cansız bedeniyle karşılaşıldı. İlk incelemede eski valinin, kapısı kilitli odasında göğsüne sıktığı tek kurşunla yaşamına son verdiği belirlendi. Kozakçıoğlu'nun silahını ateşlediği zamanın tam olarak bilinmediği, eşinin bu sırada evin başka bir odasında bulunduğu, silah sesini duymadığı belirtiliyor.

" BUGÜN İÇİN BANA SİPARİŞ VERMİŞTİ"

Bu arada evinin bulunduğu sokaktaki marketçi, Kozakçıoğlu'nu en son dün akşam gördüğünü söyledi. "Sağlığına dikkat eden bir insandı" diyen marketçi, "İntihar edecek bir insan değildi. Bugün için bana sipariş vermişti. Süt getirirsin demişti" diye konuştu

POLİS İNCELEME YAPTI 

Olay yeri inceleme ekipleri villada araştırma yaptı. Hayri Kozakçıoğlu'nun olay sırasında dışarıda bulunan kızı haber alır almaz geldi. Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü yakınındaki villa ve çevresinde polis geniş güvenlik önlemi de aldı. 

SAVCI TEMKİNLİ: İNTİHAR AÇIKLAMASI YAPAMAM

Kozakçıoğlu'nun cenazesi yapılan incelemelerin ardından Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Olay yerine gelen İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mustafa Emre basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Cenaze, yasa gereğince ölüm sebebinin tespiti için Adli Tıp Kurumu'na gönderildi" dedi. Bir habercinin "İntihar iddiaları doğru mu?" sorusuna Emre, "Yok, hayır. Teknik olarak şu anda bir açıklama yapamayacağım" şeklinde konuştu.

ATALAY: İNTİHAR ETTİĞİ BİLDİRİLDİ

Bu arada Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay Kozakçıoğlu'nun evinde ölü bulunmasıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Eski Valilerimizden sayın Kozakcıoğlu hayatını kaybetmiş. Onunla ilgili bir haber ulaştı bana biraz önce, ona da rahmet diliyorum" dedi. Atalay, "Kozakçıoğlu'nun intihar ettiği iddia ediliyor" sorusuna, "Ben çok ayrıntılı bilgi veremiyorum. Bana da o yönde bilgi geldi" diye konuştu. (Radikal/DHA)
  http://www.radikal.com.tr/1134668113466840

  YORUMLAR
  (40 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  2 tirilyonumu isterim kardeşim lamı cimi yok - demlicay2011

  öbür dünyaya gitesende yakana yapışır bu millet. ne hizmet ettinde o 2 tirilyonu zayi ettin verdim diyor alanda haberim yok diyor. bunların devlet millet vicdan din anlayışı böyle işte. ölünün arkasından konuşulmaz derler. önünde de konuştuk ama anlayan olmadı. ne karanlık dönemlerdi o günler. mide bulandırıcı. azıcık bir cumhuriyet bulmuşlar paranın avrupa malının dibine dooymuşlar bu valiler bürokratlar. bence dünyanın en anti demokratik ülkesiyiz. mısır pakistan hindistan bürokratından bir farkı yok benim için. kravat mı o insana bir şey katmıyor malesef. demokrasi süsü veriyor sadece.

  kesin - gazetey

  adım gibi eminim öldürülmüştür. bu adamda intihar edecek tiynet yok.

  canazzo - Efendisiz65

  o zaman kafkasları kılıçtan geçiren bütün ruslara burdan selam yollayalım? çünkü rahmet okuduğun adam tamda o tip biri. kürtler işlenen cinayetleri unutmayacak, katillerin gözlerini de unutmayacak hiç merak etme...

  ataol behramoğlu'nu hatırlattı bana bu haber - OCRA

  cellat uyandi yataginda bir gece "tanrim" dedi, "bu ne zor bilmece" oldukce cogaliyor adamlar ben tukenmekteyim oldurdukce

  Hesap zamanı.. - tedirgin1

  zat-ı alilerinden hesap sorulamadı Bu dünyada minaraeyi kılfına uydurup adaletten kaçmayı becerdi. Ama öbür tarafta kaçacak yer yok orda cehennem ateşinin daha gür yanması için odun taşıyacak bir çok kişi zat-ı alilerini bekliyor.

  ? - fısıltı

  merak ediyorum tansu çiller ecelini bekleyenlerden mi olacak yoksa kozakçıoğlu'nun yolunda mı gidecek?

  Malüm - msu

  Rahmetli kendini seviyordu. Saçını,başını kaşını sipsiyaha boyuyordu. Demek ki, pes etti fazla dayanamadı. Dayanmak kolay değil, hergün binlerce kabüs.... darısı malüm olanların başına.