Hayri Ülgen: "Geçirdim dirseği, Başbakan Erdoğan'ın çenesini kırdım"

Hayri Ülgen: "Geçirdim dirseği, Başbakan Erdoğan'ın çenesini kırdım"
Hayri Ülgen: "Geçirdim dirseği, Başbakan Erdoğan'ın çenesini kırdım"
Eski futbolcu ve spor yorumcusu 'Hayri baba' lakaplı Hayri Ülgen, futbolculuk döneminde rakip takımda oynayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile karşı karşıya geldiklerini, bir ikili mücadelede dirseğinin çarpması sonucu Erdoğan'ın çenesinin kırıldığını anlattı.

 

MALATYA - Malatya İnönü Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu tarafından düzenlenen 'Kariyer Günleri' etkinlikleri kapsamında spor yorumcusu Hayri Ülgen, üniversite öğrencileriyle anılarını paylaştı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile yaşadığı bir hatırayı da paylaşan Ülgen, "O dönemde çamur sahada top oynuyorduk. Yıl 1974, soğuk bir kış günü. Eyüp Stadı tam bir çamur deryası. Ben Çapa'nın kaptanıyım, Tayyip Erdoğan da İETT'nin. Kazanırsak İstanbul şampiyonluğu için finale çıkacağız. Bizim mutlaka kazanmamız lazım. Çabalıyoruz ama gol atamıyoruz. Maçın bitmesine 20 dakika kalmış. İkili mücadelede sinirliyken geçirdim dirseği. Yere düştü. Acı içinde kıvranıyor. ‘Çenesi kırılmış' dediler. Ben golü attım ama maç 1-1 bitti. Sonuç Anadoluhisarı şampiyon oldu. Olan Tayyip'in çenesine oldu. Ama o darbe içimizde bir ukdedir. 40 yıllık arkadaşlığımızın da en büyük zenginliği oldu" dedi.

Şike sürecinde Türk sporunun Avrupa'ya rezil olduğunu vurgulayan Ülgen, " Beşiktaş Kulübü Başkanı iken 'şikeci' diye tabir edilip, TFF'nin başkanı oluyorsa Avrupa buna hoşgörüyle bakmaz. Onun da cezasını görüyoruz gibi geliyor. Medyanın da şike sürecinde iyi bir adım attığını görmedim. Görmeyi de istemiyorlar diye düşünüyorum. Türk sporu şikeyle ilgili derin yaralar aldı. Çıkılmaz bir işin içerisine girdik. Avrupa'da bu yara içimizde ukde olmuşsa ve Avrupa'ya giderken 'şikecilerle oynuyoruz' deniliyorsa, bu en acı örnektir." diye konuştu.
Söyleşi sonunda Ülgen’e yılın spor yorumcusu seçilmesi nedeniyle plaket verildi. Etkinliğe Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yusuf Türköz, BESYO Müdürü Prof. Dr. Davut Özbağ, öğretim üyeleri ve öğrencilerin katıldığı söyleşiye ilgi büyüktü. (CİHAN)