Hayrünnisa Gül'den kızlı-erkekli yorum: Bu ailenin işi!

Hayrünnisa Gül'den kızlı-erkekli yorum: Bu ailenin işi!
Hayrünnisa Gül'den kızlı-erkekli yorum: Bu ailenin işi!
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül: Ortada eğer kötü bir şey varsa devlet olmaması için tedbir alabilir, yurtlar kurabilir ama ana-baba gibi olamaz. Bu iş ailede biter.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül 'ün eşi Hayrünnisa Gül'ün eşi Posta Gazetesi'nden Hakan Çelik'e konuştu. Hayrünnisa Gül, son günlerde gündemde olan kızlı-erkekli ev tartışmaları sorusuna şu sözlerle yanıt verdi:

"BU İŞ AİLEDE BİTER" 

"Bu işi ailelerin götürmesi taraftarıyım. Ortada eğer kötü bir şey varsa devlet olmaması için tedbir alabilir, yurtlar kurabilir ama ana-baba gibi olamaz. Bu iş ailede biter.

"ALLAH KORUSUN" 
Türkiye 'de yaşam tarzına müdahale başladığı yönünde eleştiriler var. İnsanların hayatına müdahale diye bir şeyi ben düşünmek istemiyorum. Geçmişte benim yaşadığım sıkıntıları (başörtü yasağını kastediyor) karşı taraf yaşasın istemem. Allah korusun."


  http://www.radikal.com.tr/116118611611865

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kadınların başına gelen tüm pislikler aile çatısı altında oldu - szna

  Kimse ikiyüzlü ahlak siyaseti yapmasın. Bizim karnımız tok bunlara. Kadınların yaşadığı şiddet - fiziksel-psikolojik şiddet, tecavüz, emeğinin sömürülmesi, ensest, oldukça farkedilir oranda o çok yüceltilen kutsal aileniz içinde oluyor. Bu adamlar kadın cinayetlerinin %1400 artışının nedenini ve nasıl önleneceğini konuşmayıp kadınların nasıl yaşacağına karar veremez. Kadınlar bu arkaik ahlak öğretisini kabul etmiyor, etmeyecek. Kim kiminle isterse onunla yaşar. O birliktelikte bir şiddet varsa işte o zaman devlet gereğini yapmak zorundadır, yapıyor mu peki? Evet diyenler "kadın cinayetleri ceza" diye bir internet araması yaparlarsa kocaların nasıl ceza indirimine gittiklerini görürler. İslam veya Türk aile yapısı her ne ise bireyler için bağlayıcı olmak zorunda değil. Örneğin ben Pastafaryan ahlakına göre yaşamaktan yana olabilirim. Uzun lafın kısası herkesin hayatı ve ahlak tanımı kendine!

  AKLIN YOLU - HARAYDIN

  Aklın yolu bir diye buna derler. Evlere 28 Şubat cuntası bile girmedi.Kamu düzenleme yapar aile ve evin içine girmez.Birlikte yaşamak kendi başına bir ahlak değeri çıtasıdır,ahlak değeri çıtası homojen olmadığından anayasa ve kanun ve yönetmelik maddesi gibi herkese eşit dayatılamaması insanlığın vardığı bir temel kuraldır.Ancak sorun şu.Kamu görevini yapmıyor.Kira kontratında kiralayanların tamamının ismi gerekir,buna öğrencilerin tek tek velileri de imza koyarsa veli ve kiraya veren kimin yanyana geldiğini baştan biliyor ve kabul ediyorsa evin içine girilmez bu bir temel insanlık çıtasıdır.Zaten giremezsiniz de yarın artniyetli bir görevliye yanlış bir yetki vermiş olursunuz.

  ... - user1107643

  "Geçmişte benim yaşadığım sıkıntıları karşı taraf yaşasın istemem" derken zaten direk ötekilestirmis kendi gibi olmayanlari. Mesele de bu zaten!

  Bu mudur? - X120

  Koskoca Cumhurbaşkanının ve memleketin First Lady'sinin "Böyle çıkışları kınıyoruz tabii ama biz n'apabiliriz ki?" tavrı cidden çok acayip. Sanki dost sohbetinde kişisel fikir beyan eden sade vatandaşlar. İnsan gerçekten hayret ediyor.

  HANIMEFENDİ - pispor

  modern toplumlarda 18 yaşındaki kız hamile kalınca anne baba aile sevinir bizim gibi geri kalmış toplumlarda ise anne baba aile namus davası deyip hamile kızını öldürüyor işte asıl fark bu bakın kızlı-erkekli münakaşa başladığından bu güne kaç günahsız bebe katledildi ve katledilmeye devam ediyor bunların bedelini kim diyecek o katledilen bebelerin günahı ne