Hayvanseverler, Sur'daki kedilere mama bıraktı

Hayvanseverler, Sur'daki kedilere mama bıraktı
Hayvanseverler, Sur'daki kedilere mama bıraktı
Diyarbakır'ın Sur İlçesi'nde 2 Aralık'ta ilan edilen ve 11 Aralık'ta 1 gün ara verilen sokağa çıkma yasağı devam ederken, çatışmalardan ve bazı mahallelerde oturanların ayrılmasından etkilenen sokak hayvanları için hayvanseverler sokaklara mama bıraktı.

RADİKAL- Merkez Sur İlçesi'nde 6 Mahalle ve Gazi Caddesi'nde başlatılan operasyon ve sokağa çıkma yasağı devam ederken, yasak kapsamında olmayan ama giriş çıkışların kontrollü yapıldığı ve birçok sakininin evlerinden ayrıldığı diğer mahallelere dün hayvanseverler giderek sokakta aç kalan kedi ve köpekler için mama bıraktı.

Diyarbakır Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği (DİHAYKO) Başkanı Sevgi Ekmekçiler, iki üyeleri ile birlikte dün Sur İlçesi'nde insanların terk ettiği veya çatışmalar nedeniyle evlerinden çıkamadığı, çöplerin temizlenemediği sokaklara kedi ve köpekler için mama bıraktı.

Sokak kedileri bırakılan mamalara karınlarını doyurdu. Dernek üyeleri mamaların bir bölümünü görevli polislere bırakarak, giremedikleri sokaklara bırakılmasını istedi.
DHA-Ferit ASLAN