Hayyam Garipoğlu: Hepsi yalan

İSTANBUL - İddianamede suçluyu kayırmaktan altı aydan beş yıla kadar hapsi istenen işadamı Hayyam Garipoğlu, iddialarla ilgili “Hepsi yalan” dedi. Bu arada Karabulut cinayetiyle ilgili iddianame mahkemece dün kabul edildi.
İşadamı Hayyam Garipoğlu ve babası Kasım Garipoğlu haklarında Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun (TMSF) şikâyeti üzerine açılan Burgaz Rakı’nın ihalesiyle ilgili resmi belgede sahtecilik soruşturması kapsamında İstanbul Adliyesi’ne geldi.
Savcı Aydın Çevik’e ifade veren Hayyam ve Kasım Garipoğlu, daha sonra adliyeden ayrıldı. Babasının koluna alarak adliyeden çıkan Hayyam Garipoğlu, Münevver cinayeti iddianamesiyle ilgili gazetecilerin “İddianameyi nasıl değerlendiriyorsunuz?” şeklindeki sorusuna, “Herhangi bir yorum yapmayacağım” diye cevap verdi. “Ayak üstü iddianameyle ilgili soru olur mu? Ayak üstü koskoca bir iddianameyle ilgili ne söyleyebilirim” diyen Garipoğlu, “Sizin de adınız geçiyor?” şeklindeki ısrarlı sorular karşısında, “Hepsi yalan” dedi.
Garipoğlu, babasıyla birlikte aracına binerek ayrıldı. Hayyam Garipoğlu hakkında Münevver Karabulut cinayetiyle ilgili suçluyu kayırmaktan altı aydan beş yıla kadar hapsi isteniyor. 

İddianame kabul edildi
Bu arada Münevver Karabulut cinayetine ilişkin Cem’in babası Mehmet Nida Garipoğlu, annesi Tülay Makbule Garipoğlu ve amcası Hayyam Garipoğlu’nun da aralarında bulunduğu altı şüpheli hakkında hazırlanan iddianame, İstanbul 7. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. İstanbul 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nin, davanın görüleceği yer konusunda görüş almak üzere cinayet dosyasını savcılığa gönderdiği öğrenildi. (dha)