Hazro ve Lice'de sokağa çıkma yasağı kalktı

Hazro ve Lice'de sokağa çıkma yasağı kalktı
Hazro ve Lice'de sokağa çıkma yasağı kalktı
Diyarbakır'ın Hazro ve Lice ilçelerinde, yapılacak operasyonlar öncesi dün bazı mahallelerinde uygulanan sokağa çıkma yasağı, bugün kaldırıldı.

RADİKAL - Hazro ve Lice İlçesi'nde dün, düzenlenecek operasyon öncesi bazı mahallelerde saat 06.00'dan itibaren uygulanmaya başlanan sokağa çıkma yasağı, bugün saat 11.30'dan itibaren kaldırıldı.

Diyarbakır Valiliği'nden konu ile ilgili yapılan açıklamada, şöyle denildi:

"Hazro ve Lice ilçesi dağlık ve ormanlık alanında faaliyet yürüten bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik (Hazro İlçesi; Çitlibahçe Mahallesi, Ormankaya Mahallesi, Güzdamı Mahallesi ile Lice İlçesi; Kabakaya Mahallesi, Yalaza Mahallesi, Dolunay Mahallesi, Ortaç Mahallesi, Bağlan Mahallesi, Çavundur Mahallesi, Varlık Mahallesi, Esenli Mahallesi ve Çanak Mahallesi) bölgelerinde operasyon icra edilmiştir. Operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğini sağlamak maksadıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince, sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla 05 Aralık 2015 Cumartesi günü saat:06.00' den itibaren duyurulan yasaklama kararı 06 Aralık 2015 Pazar günü saat:11.30'den itibaren kaldırılmıştır. Vatandaşlarımıza kendilerinin can ve mal güvenliğinin sağlanması için uygulanan yasağa uydukları için teşekkür ederiz."
DHA