Hazro'da sürgün haline devam...

Hazro İlçe Belediye Başkanı Hamit Ergin'in başkan seçildiği ilçeye girememesine neden olmakla suçlanan eski belediye başkanı Recep Dolan, "Bizim örf ve âdetlerimiz var.

DİYARBAKIR - Hazro İlçe Belediye Başkanı Hamit Ergin'in başkan seçildiği ilçeye girememesine neden olmakla suçlanan eski belediye başkanı Recep Dolan, "Bizim örf ve âdetlerimiz var. Barışmayacağız" dedi.
Belediye Başkanı Hamit Ergin, Dolan ailesiyle yaşadıkları sorunlar nedeniyle dört aydır ilçeyi, 'ilçe dışından telefon talimatıyla yönettiğini' söylüyordu.
Dolan ise ilçede dört ay önce çıkan olayda bir yakınının öldürüldüğünü hatırlatarak yaslarının halen devam ettiğini ifade etti ve "Bizim örf ve âdetlerimiz var. Mahkemenin sonuçlanmasını bekliyoruz. Vali Efkan Ala, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, eski DEP milletvekili Selim Sadak ve bölgenin ileri gelen ailelerinin temsilcileri bizi barıştırmak istedi. Ama biz barışmayacağız. Bu şekilde bir barış sağlanırsa yarın 'Bizi barıştırırlar' düşüncesiyle herkes birilerini öldürür. İlçeye gelememesi bizden dolayı değildir. İstediği zaman gelebilir. Ama bizim onlarca gencimiz var. Onların ne yapacağını kestiremem" dedi. Kendisinden sonra belediye başkanı seçilen Ergin'in ilçeye gelememesinin nedeninin kan davası değil yolsuzluklar olduğunu savunan Dolan, Ergin'in yolsuzluklarına dair 32 dosyayı savcılığa verdiğini ama henüz sonuç çıkmadığını ekledi.


    http://www.radikal.com.tr/7530857530850

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.